AĞRISIZ ÇALIŞANLAR Ofis Çalışanlarında Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Korunma İlkeleri

Yeni AĞRISIZ ÇALIŞANLAR  Ofis Çalışanlarında Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Korunma İlkeleri

ÖNSÖZ

 Saygıdeğer okurlar,

Günümüzde, bilgisayarın ve akıllı sistemlerin girmediği alan yok denecek kadar azdır. Ve biliyoruz ki her birimiz gün içerisinde sıkça bu teknolojilerden faydalanıyoruz. Bazılarımız ise işlerinin bir gereği olarak bilgisayarları kullanmak ve hatta uzun saatler boyunca kullanmak durumunda kalıyor…

İş ile ilişkili hastalıkları yeni tanımlamasak da gün geçtikçe farkındalığımızın arttığını ve işimizi ‘ağrısız’ sürdürebilmek adına arayış içerisinde olduğumuzu gözlemliyorum. Hele de salgın nedeniyle ofislerimizin evimize taşındığı bu günlerde, sağlıklı çalışma ortamının nasıl oluşturulması gerektiğini ve masa başında çalışırken risklerimizi nasıl azaltabileceğimizi öğrenmenin bir gereklilik olduğunu düşünüyorum.

Bu çalışmayı, tam da bu sorulara yanıt bulmak isteyenlere yönelik olarak hazırladığımı belirtmek isterim. Kitabın içerisinde, hekimlik pratiğimde en çok karşılaştığım soru(n)lara ve bu soru(n)ların çözüm yollarına değindim. Bu eserin içerisinde yer alan bilgilerin, sizlerin de sorularına ve sorunlarına çözüm sunacağını; benzer sorulara cevap vermesi beklenen sağlık personellerine yol gösterici olacağını öngörüyorum.

Bu esere, görselleri ile destek olan Arş. Gör. Dr. Esma ARSLAN’a, Arş. Gör. Dr. Ayhan CANBULUT’a ve Arş. Gör. Dr. Hüseyin Tolga ACAR’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Keyifli okumalar, ‘ağrısız’ çalışmalar diliyorum.

 Doç. Dr. Sabriye ERCAN

Süleyman Demirel Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Spor Hekimliği Ana Bilim Dalı     Mayıs 2020, Isparta

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578976
Basım Yılı2020
Baskı sayısı1.Baskı
Sayfa Sayısı64
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDoç. Dr: Sabriye Ercan
Ebat (cm)
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevleri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 22,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: AĞRISIZ ÇALIŞANLAR Ofis Çalışanlarında Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Korunma İlkeleri.9786057578976, Doç. Dr: Sabriye Ercan,