Tıbbi Fizyoloji Klinik Anlatımlı

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Klinik Anlatımlı Tıbbi Fizyoloji, öğrencilerin fizyolojik süreçleri kavramasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Ansiklopedik bir fizyoloji kitabı değildir. Esas olarak öğrenciler düşünülerek yazılmıştır ve öğrenciler için gerekli olan temel fizyolojik süreçleri açıklar. Tıp fakültesi öğrencileri için yazılmış olmakla birlikte diş hekimliği, veterinerlik, eczacılık, sağlık bilimleri fakültesi öğrencileri ve fizyoloji bilgisini yenilemek isteyenler de yararlanabilir. Öğrencilerin bilmesi gereken konular kısa, öz, sade ve anlaşılır bir biçimde sunulmuştur. Kısa olmakla birlikte konuların yeterli açıklama içermesine özellikle dikkat edilmiştir. Çünkü konuları kısaltacağım diye bilimin sonuçlarının verilmesi öğrencilerin konuyu anlamasını zorlaştırır, anlayabilmek için daha çok vakit harcamalarına ve yorulmalarına yol açar. Klinik Anlatımlı Tıbbi Fizyoloji, hacmi küçük ama içeriği geniş bir kitaptır.

     Kitap fizyolojinin ana çizgilerini içeren on yedi bölümden oluşmaktadır. Tamamında ortak bir dil kullanılmış, böylece bir bütünlük sağlanmıştır. Her bölümde öncelikle konuyla ilgili anatomi ve histoloji bilgileri, ardından fizyoloji bilgileri verilmiştir. Böylece başka bir kaynağa gerek duyulmadan konunun anlaşılması amaçlanmıştır. Ayrıca konuların birbirini tamamlayacak şekilde sırayla verilmesi ve gereksiz anlatımlardan kaçınılması ile öğrencinin dikkatinin dağılmaması ve en kısa sürede en yüksek verime ulaşması hedeflenmiştir. Kavramayı kolaylaştırmak amacıyla 382 şekil/grafik çizilmiş ve renklendirilmiştir. Ayrıca sık kullanılan kavramlar ve önemli noktalar koyu olarak işaretlenmiştir. Böylece kavramlar ve önemli noktalara vurgu yapılmıştır.

rana25.03.2021 11:54
en ağır derslerden biri olan fizyolojinin bile aslında ne kadar anlaşılabilir ve çalışılabilir bir ders olduğunu gösteren bir kitap. textbook'lar, çeviri kaynaklar yüzünden fizyolojiyi zor sanıyormuşuz meğer. kurullar için farklı kaynak ihtiyacı hissetmeden tek kitap alayım ve yeterli olsun derseniz tavsiye ederim. konuları anlatış tekniği, cümlelerin basitliği, her şeyi içinde barındırıması ve kullanılan çizim, resim ve şemalar çok açıklayıcı. konuyu tüm hatlarıyla öğreniyorsunuz ve anlatım tekniği nedeniyle konuyu nasıl öğrendiğinizi anlamadan bilgiler zihninizde yer edinmiş oluyor. teşekkür ederim
Yazarın Diğer Kitapları
Yükleniyor...
0