İnsan Anatomisi ve Fizyolojisine Giriş

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

     İnsanın ve dolayısı ile toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve yükseltilmesinde sağlık bilimlerinin rolü büyüktür. Sağlık disiplinlerinin çeşitli dallarında eğitim alan ve alacak olan öğrencilerin temel tıp bilimleri ile ilgili gereksinimlerine cevap verebilmek ve öğrenmelerini kolaylaştırmak için; “İnsan Anatomisi ve Fizyolojisine Giriş “kitabı; Anlaşılırlık, amaca uygunluk, etkililik ilkeleri göz önünde bulundurularak bilgi ve birikimle harmanlanarak, sistematik öğretim yöntemi esas alınarak hazırlanmıştır. Her bir bölümün başında, o bölümde nelerin öğrenileceği maddele halinde yazılmıştır. Her bir sistemin anlatımında yapı işlev ilişkisine özen gösterilmiş, bölüm içindeki başlıklar konuda ki ana fikri verebilecek nitelikte düzenlenmiştir.

     Kitabın bütünlüğünde konuların görsel içeriğine önem verilmiş ve soyut konular, kavramlar çizimlerle desteklenerek anlatılmıştır. Tıp Fakülteleri dışındaki sağlık disiplinlerinde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin uygulamalı anatomi dersi almadıkları göz önünde bulundurularak şekillere yer verilmiştir.

     Bölüm sonlarında, konunun hızla gözden geçirilmesini sağlayan özetler yer almıştır. Her bölümün sonunda, öğrenciye kendini sınama ve edindiği bilgilerini ölçme olanağı sağlayan test sorulan hazırlanmıştır. İnsan sağlığına hizmet etmeyi kendisine meslek olarak seçmiş kişilere, insan vücudunun ve işleyişinin temel sistematiğini öğretmek amacı ile hazırlanan bu kitabın, bu alanda eğitim alan öğrencilere yararlı olacağını ümit ediyorum

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0