Anestezi Eğitiminin Anahtarı Genişletilmiş 4. Baskı

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

  Anestezi uygulaması, sadece bir ilacın hastaya uygulanmasıyla açıklanabilecek kadar basit bir süreç değildir. Bu karmaşık uygulama, tüm vücut sistemlerinde derin etkiler yaratır. ‘Anestezi Eğitiminin Anahtarı’, insan vücudunun çalışma dinamiklerini, uygulanan ilaçların çok yönlü etkilerini ve anestezi uygulamasıyla birlikte vücut sistemlerinde meydana gelen değişiklikleri anlamak için gerekli olan temel bilgileri basit bir dille aktarmayı hedeflemektedir.
   Anestezi teknikerliği, ülkemizde önemli bir role sahip bir meslek dalıdır. Özellikle, önlisans düzeyindeki eğitimin süresi ve içeriği önemli bir tartışma konusudur. Temel tıp bilimleri derslerine ayrılan süre ve içeriğin yetersizliği, klinik derslerin tam olarak anlaşılabilmesindeki en önemli engellerden biridir. Halbuki, anestezi teknikerlerinin anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanlarının en önemli destekçileri olduğu ve kritik anlarda, kritik kararlar vermelerinin gerekebildiği açıktır.
    ‘Anestezi Eğitiminin Anahtarı’ ihtiyaç duyulan temel ve klinik bilgiler için önemli bir köprü görevi görmeyi hedefleyen bir kaynaktır. Anestezi saha deneyimiyle yazılmış, ihtiyaç duyulan temel bilgiler açısından içeriği desteklenmiş, olabildiğince yalın bir dil kullanılarak okuyucunun anlamasını kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Kitabın 4. baskısında bilginin anlaşılmasını ve kullanılmasını daha da kolaylaştırma hedefi taşıyan sorular ve cevapları eklenmiştir.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0