Pediatride Tıbbi Beslenme Tedavisi

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Anne karnından başlayarak yaşamın her döneminde beslenme, büyüme ve gelişmenin sağlanması, kaliteli bir yaşamın sürdürülmesi ve hastalıklardan korunma için en temel koşulların başında gelmekte, sağlığın geliştirilmesinde önemli bir basamağı oluşturmaktadır. Yetersiz ya da dengesiz beslenmenin ise yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediği, bazı hastalıkların oluşmasında temel neden olduğu, bazılarının oluşmasını da dolaylı olarak etkilediği bilinmektedir. Ayrıca hastalıkların önlenmesi kadar tıbbi olarak tedavisinde de beslenmenin önemi, bilimsel kanıtlarla gösterilmektedir.
    Tıbbi beslenme tedavisi, her hastalığa göre değişiklik gösterdiği gibi, bireysel farklılıklar nedeniyle de özel uygulamalara gerek göstermektedir. Bilimsel olarak doğru yapılandırılmış ve etkili bir şekilde uygulanabilen tıbbi beslenme tedavisinde amaç, hastalığın kötü seyrini önlenmek, hastanın yaşam kalitesini yükseltmek, tedavi süresini kısaltılmak ve tedavi maliyetlerini azaltmaktır.
Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0