Toplum Halk Sağlığı Hemşireliği

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

         Toplum/halk sağlığı alanı çok yönlü, geniş, çok disiplinli ve dinamik bir alandır. Bu doğrultudan bakıldığında, toplum/halk sağlığı hemşireliği yaklaşımında esas olan noktanın çok sayıdaki bilim adamlarının farklı konulara yönelik yazılmış olan kaynaklarından yararlanarak yeni bir kaynak kitabı oluşturmanın bu mesleğe katkısının sağlanmasıdır. Böylece bu alanda çoklu kaynak erişimine de kolaylık sağlanmış olacaktır.
    Toplum/ halk sağlığı hemşireliği konularının bütününü aynı kitap içerisine almak oldukça güçtür. Bu kitapta birçok konu, hem temel içeriği, politikaları, eğitim/öğretim yaklaşımları, hemşirelik yaklaşımları hem de konuya yönelik yazarların fikirlerini de içeren bir kitap olması sebebiyle ülkemizdeki var olan boşluğu doldurması ve özellikle toplum/halk sağlığı hemşireliği alanındaki meslektaşlarımıza yol gösterici kaynak olması açısından katkı sağlayacağı inancındayım.
   Birey, aile ve toplum/halka sunulan sağlık hizmetlerinin planlama, uygulama, değerlendirme ve bakım devamlılığının sağlanmasındaki vazgeçilmez sağlık insan gücü olarak hemşirelerin rolü büyüktür. Bu rolünü gerçekleştirirken hemşirelerin ekip anlayışı ile desteklenmesi de oldukça önemlidir. İnsanların evde, okulda, iş yerinde, mahallede, hastane ile ilişkisinde toplum/halk sağlığı hemşirelerini tanımaları ve rollerinin farkında olmaları da önemlidir. Kitabımızda toplum/halk sağlığı hemşireliği kavramının birlikteliği, bu konuda ulusal ve uluslararası düzeyde hemşirelik yaklaşımlarına da yer verilerek bu alandaki farkındalığa işaret edilmeye çalışılmıştır.

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0