Tiroit Hastalıklarının Multidisipliner Yaklaşım

Tiroit Hastalıklarının  Multidisipliner Yaklaşım

ÖNSÖZ

 

Vücudumuzun narin kelebeği olan tiroit bezi, salgıladığı hormonlar sayesinde bebeğin anne karnındaki gelişiminden, doğum sonrası metabolizma faaliyetlerinin düzenlenmesine kadar çok önemli bir rol oynar. Tiroit hastalıkları uzmanlık alanı ne olursa olsun tüm hekimlerin klinik pratikte sıkça karşılaştığı en büyük endokrin problemlerden birini oluşturmaktadır. Tiroit bezi ve hastalıkları ile ilgili çok sayıda ve fazlaca ayrıntılı kitaplar bulunmakla birlikte; özellikle birinci basamak aile hekimleri için güncel tedavi yaklaşımlarının bulunduğu bir kitap ihtiyacı her zaman mevcuttu. Bu kitabın amacı tiroit alanında uzman değerli öğretim üyelerinin görüşlerini ve pratik yaklaşımlarını, aile hekimlerine, asistan doktorlara ve alan dışı diğer uzman hekimlere sade, anlaşılır bir şekilde aktarabilmektir.

Tiroit hormonları tüm organ ve sistemler üzerinde etkilidir. Tiroit hastalıklarında esas olarak aşırı hormonal aktivite veya hormon üretim yetersizliği sonucu ortaya çıkan klinik semptomlar bulunur. Ayrıca bezde nodül varlığı ve tümöral gelişim görülebilir. Tiroit hastalıklarının uygun tedavisi için dikkatli bir öykü, fizik muayene ve iyi planlanmış bir laboratuvar incelemesi ile doğru tanı gereklidir ve hastanın yaşam kalitesinden ödün vermeden uygun ve doğru bir tedavi yaklaşımı belirlenmelidir.

Kitabın hazırlanmasında Sayın Prof.Dr. Faruk KUTLUTÜRK ve Sayın Dr.Öğr.Üy. Mehmet ESEN başta olmak üzere tüm yazarlarımıza değerli emekleri için teşekkür ederim.

Kitabın yayınlanması aşamasında değerli katkılarını esirgemeyen Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı adına Sayın Prof. Dr. Öztekin OTO ve Visart Tıbbi Görüntüleme Merkezi adına Sayın Ecz. Nilgün OTO GEÇİM’e sonsuz şükranlarımı sunarım.

Kitabın hazırlanmasında beni sabırla destekleyen sevgili eşim Tuğba GÜL ve bize uğur ve mutluluk getiren sevgili oğlum Tuğser Doruk’a ayrıca teşekkür ederim.

 

Doç.Dr. Serdar Savaş GÜL

Ankara, 2020

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578525
Basım Yılı2020
Baskı sayısı1.Baskı
Sayfa Sayısı320
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDoç.Dr:Serdar Savaş Gül
Ebat (cm)16*24 karton kapak 1. hamur renkli
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitapevleri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 85,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Tiroit Hastalıklarının Multidisipliner Yaklaşım, Serdar Savaş GÜL, 9786057578525, Tiroit Fizyolojisi, Faruk KUTLUTÜRKMehmet ESEN, Ankara nobel tıp kitabevleri, İstanbul nobel kitabevi, izmir nobel tıp kitabevleri, krc baskent tıp kitabevi,