Sağlığın Korumasında Fiziksel Aktivite ve Spor Beslenmesi Temel İlkeler

Sağlığın Korumasında Fiziksel Aktivite ve Spor Beslenmesi Temel İlkeler

Sağlığın korunması ve geliştirilmesi için her yaşta düzenli fiziksel aktivite/egzersiz ve spor yağmak, temel sağlık stratejilerinin arasında yer alır.Aktif bir yaşam mı sürdürüyor, yoksa spor mu yapıyorsunuz?Her iki yaşam tarzında da düzenli yapılan egzersizler, sağlığın sürdürülmesi ve formda kalmayı sağlar.İster sağlık için egzersiz yapın, isterseniz müsabaka sporcusu olun değişmez bir kural olarak; ne yiyeceğinizi ve ne zaman yiyeceğinizi bilmek, başarı için gerekli olan formülün önemli bir parçasıdır.Sağlıklı beslenme ilkelerini uygulamak, egzersiz ve spor yapan kişilerde vücudun artan gereksinimlerini karşılamak için gereklidir.

Herkes için doğru bir yaşam alışkanlığı olan düzenli egzersizlere ve spora katılan kişilerin sayısının giderek artması, kişilerin doğru beslenme ile ilgili soruları ve sorunları hakkında bilimsel gerçekler doğrultusunda bilgilenmelerini daha da önemli hale getirmiştir.Doğru beslendikleri sürece sporcuların antrenman verimliliği ve müsabaka performansı en üst düzeye çıkar, sağlıkları korunur.Yiyecek seçimleri şehirden şehire, ülkeden ülkeye değişse de doğru beslenmenin temel ilkeleri aynı kalır.Sporcuların diyetinde; çeşitli, yeterli, sağlıklı yiyecekler ve içeceklerin yer alması onları kişisel hedeflerine ulaştırmakta önemli rol oynar. 

Bu kitabın; aktif yaşam sürdüren herkese, antrenörler, sporcular ve spor diyetisyenlerine/beslenme uzmanlarına yol gösterici olacağına inanıyoruz.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578327
Basım Yılı2020
Baskı sayısı1.Baskı
Sayfa Sayısı432
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDr.ÖĞr.Nesli Ersoy Prof.Dr.Gülgün Ersoy
Ebat (cm)16*24 karton kapak renkli kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevleri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 85,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Sağlığın Korumasında Fiziksel Aktivite ve Spor Beslenmesi Temel İlkeler, 9786057578327, Dr.ÖĞr.Nesli Ersoy, Prof.Dr.Gülgün Ersoy, beslenme, spor, ankara nobel tıp kitabevleri, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent tıp kitabevleri, istanbul nobel kitabevleri