Sağlık Çalışanları İçin Tıp Hukuku El Kitabı

Sağlık Çalışanları İçin Tıp Hukuku El Kitabı

Hasta ile sağlık çalışanları arasındaki ilişki, hastanın, fiziksel veya ruhsal durumu gereği yardıma ihtiyaç duyan bir pozisyonda olması, sağlık çalışanlarının ise hastanın acil olan söz konusu problemini çözebilecek tek mesleğe sahip olması dolayısıyla oldukça dengesiz bir ilişkidir. Ancak insan haklarının önem kazanması ve hızlı bir ivme ile gelişime uğraması sonucu, hasta hakları da gelişmiştir. Ancak kuşkusuz ki, bu hakların zorlu ve özverili bir mesleğe sahip olan sağlık çalışanlarının aleyhine de dengesiz bir şekilde kullanılmaması gerekmektedir.Elinizde bulunan bu kitapta, hastaların hakları ve yükümlülüklerine; bunun yanı sıra da sağlık çalışanları ve özellikle hekimlerin hakları ve yükümlülüklerine yer verilmiştir. Eserde, sağlık çalışanlarının sorumlulukları çerçevesinde sağlık çalışanları ve özellikle hekimlerin tedavi sürecinde ve sonrasında hukuksal açıdan nelere dikkat etmeleri gerektiği, özellikle sağlık çalışanlarına yönelik olarak, sade bir dille, kısa ve öz biçimde anlatılmaya çalışılmıştır. Ayrıca, kitabın içeriğinde yalnızca Türk mevzuatı, kaynakları ve yargı kararları ile sınırlı kalınmamış, bunlar yanında yabancı mevzuat, kaynaklar ve yargı kararları da ele alınmıştır.Kitabın yayımlanması esnasında verdikleri emeklerden dolayı tüm Ankara Nobel Tıp Kitabevi çalışanlarına teşekkür eder, eserin başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm ilgililere faydalı olmasını dilerim.

 Dr. Tuğçe ORAL

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578495
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1.B:askı
Sayfa Sayısı162
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörTuğçe Oral
Ebat (cm)
YayıneviAnkara Nobel Tıp

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 40,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Sağlık Çalışanları İçin Tıp Hukuku El Kitabı, 9786057578495, ankara nobel tıp kitabevleri, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent tıp kitabevleri, istanbul nobel kitabevleri, tıp hukuku kitapları