Genel Cerrahide Pratik Bilgiler (Cerrahi Özet) 2018

Genel Cerrahide Pratik Bilgiler (Cerrahi Özet) 2018

 ÖNSÖZ

 

Cerrahi, tıbbın ana bölümlerinden biridir. İnsanoğlunun varoluşundan bu yana yaralama, yaralanma ve ameliyat olayları daima olmuştur ve olmaya da devam edecektir. İnsanoğlu bu sorunlarını cerrahi ile çözmeye çalışmış ve çalışacaktır.

Bugüne kadar cerrahi konusunda yerli veya yabancı birçok eserler yazılmıştır. Yazılan bu eserlerin her birinin ayrı bir özelliği, ayrı bir üstünlüğü vardır. Yazılan her yeni eser, bir önceki eseri tamamlayıcı niteliktedir.

Bu eserlerden biri olan “Genel Cerrahide Pratik Bilgiler (Cerrahi Özet)”, genel cerrahi tıp bilgileri doğrultusunda, genel anlamda sağlık personelinin tümüne, özellikle de tıp fakültesi öğrencileri, internler, yeni mezun olmuş pratisyen doktorlar, tıp da uzmanlık sınavına girecekler ve tıp da uzmanlık öğrencileri (asistanlar) için yazılmıştır.

“Genel Cerrahide Pratik Bilgiler (Cerrahi Özet)” hastalar ve hastalıklar karşısında sistematik bir bilgiye sahip olmak, tanı ve tedaviyi sırası ile uygulamak prensibinden hareket edilerek konu kısa, öz, anlaşılır ve madde madde yazılarak yeniden hatırlanması için yukarıda isimleri yazılı sağlık personelinin dikkatine ve hizmetine sunulmuştur.

Bu kitapta eksiklikler ve hatalar olabilir; ancak bunların hoşgörü ile karşılanacağını ve siz sayın okuyucularımızın önerileri doğrultusunda düzeltileceğini düşünmekteyim.

Kitabın yayınlanmasında katkısı olan tüm arkadaşlarıma, yayın ve dağıtımını üstlenen Ankara Nobel Tıp Kitabevi sahibi ve çalışanlarına teşekküre bir borç bilirim.

Prof. Dr. Mehmet KAYA


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215763
Basım Yılı2018
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı362
Kitap DiliTürkçe
ÇeviriProf.Dr.Mehmet Kaya

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 50,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Genel Cerrahide Pratik Bilgiler, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786059215763, Mehmet Kaya, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent tıp kitabevleri, istanbul nobel kitabevleri, cerrahi kitapları, genel cerrahi