Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Baş ve Boyun Cerrahisi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Baş ve Boyun Cerrahisi
Ülkemizde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisiyle ilgili bilimsel yayınlar giderek artmakta ve bu artış bilim dalımızın temel alanları yanında yeni gelişen güncel konuları da kapsamaktadır.
Bu yayınların bir bölümünü, değeri akademik çevrelerce kabul edilen yabancı kaynaklı bilimsel eserlerin Türkiye kazandırılmış şekilleri oluştururken benzer nitelikte yerli yayınlar ile güncel konulara ait çalışmalarda bunlara eklenmektedir.
 
Özellikle 1970’li yıllardan itibaren tıbbın hizmetine giren yüksek teknolojik gelişimler (US, BT, MRI, PET vb.) sonucu bilim dalımızı da yakından ve ciddi şekilde ilgilendiren değişikler ortaya çıkmıştır. Bunun sonucu olarak organ, sistem ve organizma bazında çok yeni farklı ve faydalı bilgiler veren görüntüleme teknikleri hastalıkların patogenez ve buna bağlı olarak tedavi prensiplerinde de yeni girişimlerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Multi disipliner niteliği olan bu girişimlerde başarının temel şartının ekip çalışması olduğu gerçeği net bir şekilde göz önüne serilmiştir.
Bu gerçekten hareketle ülkemizde KBB pratiğinde de farklılaşma veya seksiyonlaşma gibi şeklî bölümler yanında fiili ayrılmalarında başladığı görülmektedir. Bu şekilde bilim dalımızda yurt dışına paralel şekilde ve işbirliği içinde en yeni gelişmeler de uygulama alanı bulur hale gelmiştir. Bu çalışmalara ait kongre sempozyum kurs gibi bilimsel etkinliklerle ilgili yayınlar ile otörlere ait konuya özgün eserler başarılı bir şekilde bilimin hizmetine sunulmaktadır.
 
Prof. Dr. Muharrem GERÇEKER
Kitap Detay Bilgileri
Basım Yılı2014
Baskı sayısı1.BASIM
Kitab diliTÜRKÇE
Sayfa Sayısı1000
Yazar(lar)Prof. Dr. Muharrem GERÇEKER

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 250,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Baş ve Boyun Cerrahisi, Nobel Tıp Kitabevleri, 9789755670812, Kulak Burun Boğaz Hastalıklar, Baş ve Boyun Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, cerrahi kitapları, Prof. Dr. Muharrem GERÇEKER, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları