Atlaslı Nöroanatomi Fonksiyonel Nöroloji

Atlaslı Nöroanatomi Fonksiyonel Nöroloji

Ders kitaplarının “beyin ve sinir sistemini” tümüyle ayrı bir bölüm olarak ele alınması nerdeyse bir gelenek niteliğini kazanmıştır. Birçok tıp okulu “nöroanatomi”nin, anatominin bir bilim dalı olarak ayrılmış bir parçası gibi görülmesini önerin davranışlar içindedir. Bu tutumda sinirbilimin diğer hiçbir bölüme sızmasına izin vermeyen bir kıskançlık hâkim olsa gerektir. Aslında sinir sistemi vücudun tüm hücrelerini etkiler o nun yapısını ve fonksiyonlarını vücut hücrelerinden ayrı olarak düşünüp, sınıflandırmaya olanak yoktur. Ancak beyin ’in diğer organlardan çok önemli bir ayrıcalığı vardır. 

Bu kitabın 1. Baskısı ilgili herkes tarafından eleştirilmelidir, ben bu kitabın yazarı olarak bu tür eleştirileri, kitabımın iyiye gitmesi için değerli bir yardım olarak göreceğim. 

                                                                        Prof. Dr. Fahri Dere 


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786053971405
Basım Yılı2012
Baskı sayısı4
Sayfa Sayısı466
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Fahri Dere
Ebat (cm)20*28 ciltkapak renkli

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 72,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Atlaslı Nöroanatomi Fonksiyonel Nöroloji, 9786053971405Prof. Dr. Fahri Dere,