Fizyopatoloji

Fizyopatoloji
Kısaca “işlev bozukluk bilimi” olarak tanımlanan fizyopatoloji, fizyoloji yöntemlerini kullanarak hastalıkların fizyolojik, fiziksel, kimyasal koşullarının incelenmesi, canlıların hücre, doku ve organlarının görevlerini ve bu görevlerin nasıl yerine geldiklerini inceleyen bilim dalıdır.
Molekülden büyük yapıya kadar vücudu oluşturan hücre, doku, organ ve sistemlerin normal işlev ve işleyişini inceleyen fizyolojinin tıptaki yeri ve önemi, bu yapıların işlevlerinde bir bozulma olup olmadığını ve bir bozulma varsa bunun ne yolla meydana geldiğini aydınlatmak bir diğer değişle tıbbın akıl ve mantığı olan fizyopatolojiye temel oluşturmaktadır. İnsan bedeni üzerinde deney yapılmasının etik açıdan sakıncalı olduğundan vücudu oluşturan yapıların normal işleyişini aydınlatmak için bunlardaki bozulmaların incelenmesi ve çözümlenmesi çok önemlidir. Bu kitabın temel fizyoloji bilgilerinden yola çıkarak, en sık rastlanılan patolojik süreçlerin fizyopatolojik çözümlemesini kolay anlaşılır bir dil ve sadelik ile anlatarak sağlık profesyonelleri için öğrenmeyi kolaylaştıracağına inanıyoruz.
Bu konuda basılı kitapların oldukça sınırlı olmasından yola çıkarak kitap, Türkiye’nin 18 Üniversitesinden alanında uzman 28 bilim insanının değerli katkıları ile hazırlandı. Sağlık profesyonellerine, Lisans ve Lisansüstü öğrencilerimize katkılarından dolayı yazarlarımıza, bilgiyi kitap yapan ve ulaşılabilir kılan Akademisyen Yayın Evi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.
 
BÖLÜM 1 TEMEL KONULAR
Konu 1 Hücre ve Doku Fizyolojisi
Konu 2 Kanser
Konu 3 Enflamasyon, İmmün Yanıt ve İyileşme
Konu 4 Şok
Konu 5 Ağrı ve Ağrı Yönetimi
Konu 6 Sıvı-Elektrolit Dengesi ve İlişkili Bozukluklar
Konu 7 Beslenme ve İlişkili Bozukluklar
BÖLÜM 2 SİSTEM FİZYOPATOLOJİSİ
Konu 8 Kalp ve İlişkili Bozukluklar
Konu 9 Vasküler Sistem ve İlişkili Bozukluklar
Konu 10 Kan ve Kanla İlişkili Bozukluklar
Konu 11 Renal Sistem ve İlişkili Bozukluklar
Konu 12 Solunum Sistemi ve İlişkili Bozukluklar
Konu 13 Sinir Sistemi ve İlişkili Bozukluklar
Konu 14 Gastrointestinal Sistem ve İlişkili Bozukluklar
Konu 15 Endokrin Sistem ve İlişkili Bozukluklar
Konu 16 Üreme Sistemi ve İlişkili Hastalıklar
Konu 17 Kas İskelet Sistemi ve İlişkili Bozukluklar
Konu 18 Deri Hastalıkları
Konu 19 Kulak Burun Boğaz Göz ve Hastalıkları
Prof. Dr. Fatma Eti Aslan
 Prof. Dr. Nermin Olgun
Kitap Detay Bilgileri
Basım Yılı2017
Baskı sayısı1.baskı
Kitab diliTürkçe
Sayfa Sayısı590 sayfa 16x 24 ebat
Yazar(lar)Prof.Dr. Fatma Eti ASLAN, Prof.Dr.Nermin OLGUN

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 64,80TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Fizyopatoloji, Akademisyen Kitabevi, Prof.Dr. Fatma Eti ASLAN, Prof.Dr.Nermin OLGUN, 9786059354417, Fizyopatoloji kitapları, patoloji kitapları, patoloji, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları