Anesteziyoloji

Anesteziyoloji

Anestezi biliminin tarihçesi çok eskilere uzanmasına rağmen asıl büyük ilerlemeyi son yüzyılda yapmıştır. Gelişen teknoloji ile yeni anestezik ajanlar, monitörizasyon teknikleri, yeni ve gelişmiş bakım üniteleri, tıbbi bakım ve uygulama kalitesini ve güvenliğini arttırmıştır. Hasta memnuniyeti ve güvenliği ile ilgili olan farkmdalığm artması da anestezi uygulamalarının hem çeşitlenmesine hem de hasta bakımının her sahasının da yaygın bir şekilde kullanılmasına yol açmıştır. Artık anestezi sadece ameliyathanelerle kısıtlı değildir; radyolojik görüntüleme merkezleri, endoskopi üniteleri hatta servis odaları dahil sedasyon, analjezi ve anestezi pratiğinden herhangi birinin uygulanmadığı herhangi bir tıbbi ünite kalmamıştır. Ayrıca anestezi ile ilgili prosedürlerin hazırlık, işlem ve işlem sonu takip ve bakım süreçlerinde diğer tüm klinik branşlarda ilişkilidirler. Temel ve İleri yaşam desteği, sedasyon ve analjezi gibi uygulamalar artık tıp pratiğinde tüm klinis-yenlerin yeterli bilgi ve deneyime sahip olmaları gereken uygulamalar haline gelmiştir.

Bu kitapta Bezmialem Vakıf Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri klinik uygulamaların artık neredeyse her noktasına işlemiş temel anestezi pratiğindeki ana noktaları işlemeye ve sizlere aktarmaya çalıştık. Kitabımızın tüm tıp fakültesi öğrencilerinin eğitim ve sonrasındaki hizmet hayatlarında yararlı olmasını diliyoruz.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786053351535
Basım Yılı2015
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı126
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Ziya Salihoğlu
Ebat (cm)16*24

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 30,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Anesteziyoloji, Doç. Dr. Tülay Özkan Seyhan, Nobel Tıp Kitabevleri, 9786053351535, anestezi kitapları, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları