Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 6 Romatolojik

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

      Dünyada ve ülkemizde yüksek prevalansa sahip, yaşam kalitesini ileri düzeyde etkileyen bir hastalık grubu olan romatolojik hastalıklar ve kemik eklem hastalıklarının tedavisi oldukça önemlidir. Özellikle hazır ve işlenmiş besin sektörünün hızla gelişmesi ve hayvansal protein kaynaklarının çok daha fazla tüketilmesi, romatolojik hastalıkların görülme sıklığında artışa neden olmaktadır. Romatolojik hastalıklar ve kemik eklem hastalıklarını non-farmolojik tedavi yöntemlerinden biri olan tıbbi beslenme tedavisinin önemi son yıllarda daha fazla fark edilir hale gelmiştir. Uygulanan beslenme tedavisi ilaçlara ek olarak tedavinin başarısını artırmaktadır. Tıbbi beslenme tedavisi uygulaması ile vücuttaki inflamatuar mediatörlerin azaltılması ve bağışıklık sisteminin güçlü tutulması hedeflenmektedir.

      Romatolojik hastalıkların tıbbi beslenme tedavisi yönünden literatürdeki mevcut çalışmalar sınırlı olmakla birlikte; bu hasta grubuna özel oluşturulmuş herhangi bir ulusal veya uluslararasın beslenme rehberi meccut eğildi.

      Bu kitap, romatolojik hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve non-farmolojik tedavi süreciine destek olmak amacıyla oluşturulmuştur romatolojik hastalıkların sınıflandırılması yapılarak hastalık grubuna özel tıbbi beslenme tedavilerine yönelik literatürdeki ulusal ve uluslararası güncel çalışmalar araştırılarak, aynı zamanda ilgili sağlık profesyonelleri ile uluslararası düzeyde iletişime geçilerek ve hastalığın prognozunu iyileştirmek amacıyla güncel öneriler sunularak bu kitap derlenmiştir.

 

 

Yükleniyor...
0