Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 6 Romatolojik

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

      Dünyada ve ülkemizde yüksek prevalansa sahip, yaşam kalitesini ileri düzeyde etkileyen bir hastalık grubu olan romatolojik hastalıklar ve kemik eklem hastalıklarının tedavisi oldukça önemlidir. Özellikle hazır ve işlenmiş besin sektörünün hızla gelişmesi ve hayvansal protein kaynaklarının çok daha fazla tüketilmesi, romatolojik hastalıkların görülme sıklığında artışa neden olmaktadır. Romatolojik hastalıklar ve kemik eklem hastalıklarını non-farmolojik tedavi yöntemlerinden biri olan tıbbi beslenme tedavisinin önemi son yıllarda daha fazla fark edilir hale gelmiştir. Uygulanan beslenme tedavisi ilaçlara ek olarak tedavinin başarısını artırmaktadır. Tıbbi beslenme tedavisi uygulaması ile vücuttaki inflamatuar mediatörlerin azaltılması ve bağışıklık sisteminin güçlü tutulması hedeflenmektedir.

      Romatolojik hastalıkların tıbbi beslenme tedavisi yönünden literatürdeki mevcut çalışmalar sınırlı olmakla birlikte; bu hasta grubuna özel oluşturulmuş herhangi bir ulusal veya uluslararasın beslenme rehberi meccut eğildi.

      Bu kitap, romatolojik hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve non-farmolojik tedavi süreciine destek olmak amacıyla oluşturulmuştur romatolojik hastalıkların sınıflandırılması yapılarak hastalık grubuna özel tıbbi beslenme tedavilerine yönelik literatürdeki ulusal ve uluslararası güncel çalışmalar araştırılarak, aynı zamanda ilgili sağlık profesyonelleri ile uluslararası düzeyde iletişime geçilerek ve hastalığın prognozunu iyileştirmek amacıyla güncel öneriler sunularak bu kitap derlenmiştir.

 

 

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0