Beslenmede Popüler Sorulara Bilimsel Yanıtlar

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

     Beslenme; büyüme ve gelişmenin sağlanması, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılması olarak tanımlanmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan veya dolaylı olarak etki gösterirken, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürecinde de koruyucu rol oynamaktadır. Hastalıklardan korunma ve kaliteli bir yaşamın sürdürülmesi için önemli bir etmen olan beslenme, toplumun bilgi düzeyinin ve farkındalığının artırılması gereken unsurların başında gelmektedir.
     İdeal yaşam kalitesine ulaşmak için tüm bireylerin ve toplumun beslenme bilincinin artırılması ve sağlıklı beslenmenin bir yaşam biçimine dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu nedenle; yeterli ve dengeli beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi, yanlış beslenme alışkanlıklarının önlenmesi, beslenme ile ilgili merak edilen veya yanlış bilinen bilgilerin doğrularının sunulması ile toplumun beslenme durumunun düzeltilmesi hedeflenmektedir.
     Aynı zamanda, 2019 yılının sonlarına doğru ilk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülmeye başlayan SARS-CoV-2 (COVID-19)pandemisi, dünya genelinde birçok ülkeyi etkilemiş ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmıştır. Etkisi hala devam eden bu pandemiye ait bilgiler güncellenmektedir. Bu amaçtan hareketle, kanıta dayalı bilimsel verilerin ışığında beslenme ile ilgili güncel soruların cevaplarına yer verdiğimiz bu kitabın toplumun bilincini artırmaya yönelik katkı sağlamasını diliyoruz.

 

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0