Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 1 Besin Alerjisi

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

     Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Toplumda genellikle beslenme, bir hastalık oluşması durumunda dikkat edilecek bir kavram olarak görülmektedir.

     Dünyada olduğu gibi ülkemizde de, tüm alerjik hastalıklarda olduğu gibi besin alerjilerini görülme sıklığı artmaktadır. Değişen yaşam tarzıyla ilişkili olarak gelişmiş ve sanayileşmiş ülkelerde geleneksel beslenme alışkanlıklarından uzaklaşıldığı ve beslenmedeki bu değişimin alerjik hastalıkların görülme sıklığındaki artışla ilişkili olduğu düşünülmektedir.

     Besin alerjileri anne karnından başlayarak, bebeklik ve çocukluk dönemleri de dâhil olmak üzere, insan hayatını olumsuz etkilemektedir. Besin alerjisi saptanan bireylerin beslenme alışkanlıkları ve besin tüketimleri, ortaya çıkan semptom ve bulguları en aza indirgeyecek şekilde planlanmalıdır. Burada önemli olan bir diğer nokta da, bireylerin alerjilerinden kaynaklı olarak diyetlerinden çıkardıkları besinlerin yetersiz ve dengesiz beslenme durumuna yol açmaması sağlanmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0