Fiziksel Uygunluk (Fitnes) Spor Beslenme İle İlgili Temel Öğreti

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Aktif yaşam ve spora olan ilginin artması ile birlikte , aktif kişiler ve sporcuların beslenmesi de giderek daha fazla konuşulan , araştırılan bir konu olarak gündeme gelmekte; fiziksel aktivite ve spor beslenmesi ile ilgili temel bilgilerin öğrenilmesini zorunlu kılmaktadır.Beslenme ile ilgili bilgilerin aktif kişiler, sporcular, antrenörler ve sağlık profesyonelleri tarafından bilinmesi ve uygulanması oldukça önemlidir.Spor bilimlerinin de önemli dallarından biri olarak kabul edilen spor beslenmesi, sporcunun hem genel sağlığını hem de spor performansını etkileyen ve üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur.

    Bu kitapta; sağlıklı, kaliteli ve uzun yaşamın köşe taşları olan fiziksel aktivitenin , fiziksel uygunluk ve sağlıkla ilişkisi, fiziksel aktivite ve beslenme ile ilgili temel bilgiler, fiziksel aktif kişilerin ve sporcuların beslenmesinin özel yönleri hakkında önemli bilgiler yer almaktadır.Her konunun sonunda öğrenilerin bilgileri gözden geçirme amacı ile değerlendirme soruları ve kaynakça, kitabın sonunda ekler ve ilginç makaleler ile sunu notları bulunmaktadır.

    Bu kitabın ; üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümü ile beden eğitimi ve spor bölümü öğrenciler, sporcular , antrenörler, yöneticiler, spor profesyonelleri ve spor diyetisyenlere yol gösterici olacağına inanıyor; pek çok öğrenci ve diyetisyen tarafından okunacağını umuyorum.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0