Besin Destekleri Rehberi

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Sporcular tarafından kullanılan besin destekleri arasında; spor besinleri, performans artırıcı kanıta dayalı olarak önerilen besin destekleri (örneğin; kafein, kreatin, /pancar suyu, β-alanin, bikarbonat) ve terapatik besin destekleri bulunur. Spor besinleri ve performans artırıcı besin desteklerinin kullanılması; müsabaka koşullarına, kullanma protokolüne, sporcunun verdiği cevaba ve kişisel hedeflerine göre değişir. Özel koşullarda (örneğin; çoklu müsabakalar veya final müsabakalarında) besin desteklerinin
tekrarlanan kullanımları veya eşzamanlı kullanılan çeşitli ürünler ile aralarındaki etkileşimini düzenlemek için protokoller geliştirilmektedir. 
    Besin desteği kullanımının potansiyel dezavantajları arasında; pahalı olmaları, yanlış beklentiler ve bazen kontamine olmuş yasaklı maddelerin vücuda alınması yer alır. Besin desteği kullanmaya karar verme sürecine yararcı bir yaklaşım önerilmektedir. Spor besinleri ve besin desteklerinin güvenilir, yasal ve etkili olanlarının kullanılmasının desteklendiği ve bu tür desteklerin bir müsabaka ortamında kullanılmadan önce sporcu tarafından antrenmanlarda denenmesi gerektiğine de dikkat çekilmektedir.
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0