Temel Beslenme Bilimi

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    2500 yıl önce Hipokrat; “Besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun” sözü ile tüketilen besinlerin ve yemek yeme davranışının sağlığın sürdürülebilmesindeki önemini vurgulamıştır. Beslenme bilimi, o zamandan günümüze dünyada ve ülkemizde gittikçe artan sayıdaki araştırmalarla, beslenmenin sağlıktaki öneminin daha iyi anlaşılmasını sağlayan bir bilim dalı olmuştur.  Disiplinlerarası çalışmaya olanak veren beslenme bilimi, çalışmalardan elde edilen yeni bilgilerin yaşamla bütünleştirilebilmesi nedeniyle oldukça dinamiktir. 
Temel Beslenme Bilimi, tüketilen besinlerin ve yiyeceklerin tüketim miktarı, cinsi, sıklığı, hazırlama ve pişirme ilkelerine yönelik yeni araştırma ve yayınların ışığında elde edilmiş birçok yeni bilgiyi içermekte ve bu bilgilerin yaşam içerisinde doğru şekilde kullanılabilmesini kapsamaktadır. 
    Temel Beslenme Bilimi, beslenme ve diyetetik bölümü başta olmak üzere, diğer bölümlerin beslenme dersi için ders kitabı, beslenmeyi öğrenmek isteyen öğrencilere ve bu alana ilgi duyanlara yönelik kaynak kitap olarak tasarlanmıştır. 
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0