Sporcu Beslenmesi

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

‘’Elbirliği yapmak’’ sözcüğünü çok severim. Tıpkı ‘’İmece’’ sözcüğü gibi. Anadolu coğrafyasında işleri daha kolay yapabilmek esasına dayalı iki güzel kavram…

Okan Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencilerinin ‘’Sporcu Beslenmesi’’ dersini alan diyetisyenlerle biz de elbirliği yaptık. Sporcu beslemesini önemseyen ve bu konuda çalışmak isteyen diyetisyenlerin ‘’imecesi’’ diyebilirim.

Uzun yıllar amatör ve profesyonel sporcularla yaptığım çalışmalardan edindiğim izlenimler, eğitimin ne denli önemli olduğunu gösterdi. Başarı için doğru bilgiye ve yol gösterilmeye gereksinimleri vardı. Eğitim verdiğim sporcular, aileleri, spor eğitmenleri ne anlatıldıysa öğrenmeye ve uygulamaya çaba gösterdiler.

Spor ve Beslenme konusunun, Dünya’daki sayılı spor okullarının, olimpiyat komitelerinin çok uzun yıllar önce önemini kavradığı ve uygulamaları başlattığı bilgi birikimine biz yıllar sonra ulaşabildik. Bu konuda çalışan, emek veren, kitap yazarak yazılı kaynak oluşturan meslektaşlarıma minnettarım. Biz de bu yolu izlemeye çalıştık ve bu çabaya katkıda bulunmak ve bilgilerimizi paylaşmak istedik.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0