Pediatrik Beslenme

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

American Academy of Pediatrics (AAP) tarafından 2020 yılında yayınlanan "Pediatric Nutrition, 8th Edition" Türkçe çevirisidir. 

   Katkıda bulunan 100’den fazla kişiyle önemli ölçüde güncellenen sekizinci baskı, çocukluk çağında beslenmenin tüm konularında kanıta dayalı, en güncel rehberleri sunmaktadır.

   Sağlıklı olan, doğumsal metabolizma anormallikleri veya bozuklukları olan ve akut ya da kronik hastalığı olan bebek ve çocukların normal gelişiminin ve sağlığının desteklenmesi için, besin öğesi metabolizmasına ait en son bilgileri
sunan 50’nin üzerinde bölüm vardır.
  Bölümlerdeki ve eklerdeki tablo ve şekiller, seçilmiş besinlerin besin öğesi içeriği, günlük önerilen besin öğesi gereksinimleri, belirli bebek mamalarının zenginleştirilmesi ve kullanımı, preterm bebeklerde beden kütle indeksini de
kapsayan güncel doğum sonrası büyüme eğrileri gibi, uygulmayı etkileyen çok çeşitli başlıklar için kullanıma hazır bir kaynak sunmak üzere tasarlanmıştır.
 
Sekizinci baskıda yeni olanlar 
  • Yeni bölüm: Pediatrik Global Beslenme.
  • Diğer bölümler, beslenme bilimindeki yeni bilgiler ve uygulamada değişiklikler öneren kanıta dayalı rehberlere bağlı olarak tamamen yeniden düzenlenmiştir.
  • Şekerli içecekler hakkındaki yeni politika bildirisi ile besin güvencesizliği, meyve suyu tüketimi, preterm bebekler için anne sütü bağışının kullanımı hakkında yeni klinik raporlar.
Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0