Diyabet ve Karbonhidrat Sayımı

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Dünyanın bütün bölgelerinde olduğu gibi ülkemizde de diyabetli birey sayısı beklenenden çok daha hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu hızlı artış ülke ekonomilerine de ağır yükler getirmektedir. Diyabet tedavisinde önerilen hedeflere ulaşmak çok önemlidir. Diyabet tedavisi sadece kan şekerinin normale getirilmesi olarak algılanmamalıdır. Diyabet tedavisinde uygulanan yöntemlerin ek kazanımları olmalıdır. Ayrıca kronik bir hastalık olan diyabetin tedavisi: sürdürülebilir, kişiye özel, yaşam süresi ve kalitesini arttıran yöntemler olmalıdır.

     Diyabetli bireylerde sıkı glisemik kontrolün sürdürülebilir olması önemlidir. İstenen kan şekeri hedeflerine ulaşmak için; tıbbi beslenme tedavisi, egzersiz ve medikal yaklaşımların doğru ve sürekli uygulanması gerekmektedir. Diyabet tedavisinde yaşam şekli değişikliği şarttır. Bu yaşam şekli değişiklikleri içerisinde önemli noktalardan birisi de tıbbi beslenme tedavisidir. Diyabetli bireyler için “herkese uygun” tek tip bir beslenme düzeni yoktur. Yemek planlaması bireyselleştirilmelidir. Diyabet Kontrolü ve Komplikasyonları Çalışması’ndan (DCCT) çıkan sonuçlar diyabetin tedavisinde tıbbi beslenme tedavisi yaklaşımının önemini ortaya koymuştur.

Yükleniyor...
0