Böbrek Hastalıkları ve Tıbbi Beslenme Tedavisi

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

     Yaşamın temel gereksinmelerinden biri olan beslenme; tüm bireyleri, sağlık bilimlerinde okuyan öğrencileri, profesyonelleri, danışmanları genel anlamda herkesi ilgilendiren bir konudur. Sağlıklı ve dengeli beslenme, kronik hastalıkları etkileyen en önemli faktörlerdendir. Yaşam süresi boyunca kişileri enfeksiyon ve hastalıklardan koruyarak sağlam bir bağışıklık sistemi oluşmasına yardım eder. Bireylerin beslenme durumu iyileşir, kişiler hem sağlığına kavuşur hem de sağlık harcamalarındaki maliyet azalır.
     Vücudun denge organı olan böbrekler işlevi ile bütün sistemi etkilediği için, sağlık alanında herkesin karşılaştığı, merak ettiği, ama zaman zaman zorlandığı bir alandır. Böbrek hastalıkları ile ilgili birçok kitap bulunmasına rağmen böbrek hastalıklarının beslenmesi ile ilgili çok yayın bulunmamaktadır. 
    Bu kitap 20 bölümden oluşmaktadır. Hocalarımızın yoğun emek vererek hazırladığı bölümlerde böbrek hastalığının önemi ve hastalığın evreleri, böbreklerin anatomi ve fizyolojisi, böbrek fonksiyonları, asit baz dengesi, idrar enfeksiyonları, nefrotik sendrom, akut ve kronik böbrek hastalıkları, son dönem böbrek hastalıklarında öncesi ve sonrası tıbbi beslenme tedavisi, diyaliz çeşitleri ve beslenme tedavileri, böbrek nakli transplantasyon konuları ve beslenme ilkeleri üriner sistem taş hastalığı, tüm böbrek hastalıklarında çeşitli vaka ilkeleri, bu konu ile pratikte çok karşılaştığımız hastaların çok zorlandığı yemek tarifleri vb konular temel özellikleri ile anlatılmaktadır.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0