Beslenmenin Moleküler İzleri Beslenme Biyobelirteçleri

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Bu kitabın temel bakış açısı sağlıklı beslenme için önerilen günlük besin alım düzeyleri, bireylerin günlük besin tüketim miktarları ve besin alımı ile insan vücudunun metabolik faaliyetleri sonucu oluşan izlenebilir metabolitler (beslenme biyobelirteçleri) arasındaki ilişkinin değerlendirilmesidir. Bu bağlamda, kitap kapsamında tanımlanan biyobelirteçler için önerilen günlük besin alım düzeyleri TBSA 2010 raporundan ve günlük tüketilen besin miktarları TÜBER 2015 raporundan alınmıştır. Türkiye’de vücut sıvı ve dokularında beslenme biyobelirteçlerinin düzeylerini belirten ve toplumun özelliklerini yansıtan genel bir çalışma bulunmamaktadır. Bu konuda Türkiye’de yapılan bazı araştırmalardan ve daha çok başta ABD olmak üzere birçok ülkenin Ulusal Sağlık Araştırmalarından (NHA-NES) faydalanılmıştır. 
    Bu kitap, insan beslenmesi alanında başta Beslenme ve Diyetetik olmak üzere tüm sağlık, gıda ve kimya ile ilgili bilim alanlarında öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencileri, eğitim ve araştırma yapan öğretim üyeleri ve konu ile ilgilenen tüm beslenme profesyonellerine besinlerin insan vücudunda metabolize olması ile ortaya çıkan metabolitlerin kimyasal analizler ile belirlenmesi sonucunda kısa veya uzun süreli beslenmenin etkilerinin beslenme biyobelirteçleri aracılığıyla izlenmesi açısından bir rehber olması amacıyla hazırlanmıştır.    

 

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0