Tiroit Hastalıklarının Multidisipliner Yaklaşım

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Vücudumuzun narin kelebeği olan tiroit bezi, salgıladığı hormonlar sayesinde bebeğin anne karnındaki gelişiminden, doğum sonrası metabolizma faaliyetlerinin düzenlenmesine kadar çok önemli bir rol oynar. Tiroit hastalıkları uzmanlık alanı ne olursa olsun tüm hekimlerin klinik pratikte sıkça karşılaştığı en büyük endokrin problemlerden birini oluşturmaktadır. Tiroit bezi ve hastalıkları ile ilgili çok sayıda ve fazlaca ayrıntılı kitaplar bulunmakla birlikte; özellikle birinci basamak aile hekimleri için güncel tedavi yaklaşımlarının bulunduğu bir kitap ihtiyacı her zaman mevcuttu. Bu kitabın amacı tiroit alanında uzman değerli öğretim üyelerinin görüşlerini ve pratik yaklaşımlarını, aile hekimlerine, asistan doktorlara ve alan dışı diğer uzman hekimlere sade, anlaşılır bir şekilde aktarabilmektir.

    Tiroit hormonları tüm organ ve sistemler üzerinde etkilidir. Tiroit hastalıklarında esas olarak aşırı hormonal aktivite veya hormon üretim yetersizliği sonucu ortaya çıkan klinik semptomlar bulunur. Ayrıca bezde nodül varlığı ve tümöral gelişim görülebilir. Tiroit hastalıklarının uygun tedavisi için dikkatli bir öykü, fizik muayene ve iyi planlanmış bir laboratuvar incelemesi ile doğru tanı gereklidir ve hastanın yaşam kalitesinden ödün vermeden uygun ve doğru bir tedavi yaklaşımı belirlenmelidir.

Yükleniyor...
0