Sitokinler Sitokin Fırtınası ve COVID-19

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Sitokinler aslında immun sistemimizin en önemli öğeleridir. Küçük yapıları, yüzden fazla çeşitleri ve birbirlerini inhibe edip aktive edebilmeleri gibi pleotropik etkileriyle savunma sistemimizin baş aktörleridir. SARS-COV2 gibi başka birçok hastalıkta bu sitokinler, nasıl oluyor da bir fırtına haline dönüşüp; başta akciğer olmak üzere, birçok organa zarar verebilmekte ve kişiyi ölüme kadar götürebilmektedir.
    Bu kitap aslında bu cevabı araştırırken bir yandan da mevcut immun sistemimizi tanımamızı, klasik immun cevabın yanında otoimmunite ve hiperimmuniteyi de araştırmaktadır. COVID-19 pandemisinin bilim dünyamıza kazandırdığı en önemli katkısı, immun sistemin daha ayrıntılı incelenmiş olmasıdır. Elbette gidilecek daha çok yolumuz var ama; gelecek kuşaklara “eski kitapları karıştırmak için” bir katkı sunduğumuzu düşünüyorum.
Yükleniyor...
0