Veteriner Hekimler İçin Onkoloji Rehberi

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

2009'da yayınlana ilk baskısı klinik olarak onkolojik vakaların nasıl ele alınacağına dair rehberlik için artan ilgiyi karşılamak için ortaya çıkmıştı. Kısa sürede bu alanın en çok okunan başvuru kaynağı olan bu kılavuz, klinik veteriner hekimlere onkolojik vakaları sistematik olarak yönetmek için pratik bir çerçeve sunmak üzere tasarlanmıştır. Kitap o zaman içinde mevcut olan tüm bilgilerin kapsamlı bir derlemesiydi ve alanında otör klinisyenlerin katkısıyla oluşturulmuştur.

Kılavuzun önceki baskısının mükemmel formatını temel alan bu yeni baskısı, yine saygın bir yazar kadrosunun katkılarıyla yazılmıştır.Bu baskıda, otör yazarlar hem kapsamlı deneyimlerinden hem de mevcut bilimsel kanıtlardan yararlanarak, benzer yayınlarda daha az yaygın olarak bahsedilen hususları da bir araya getirilmiştir.

Alanının En çok Okunan Başvuru Kılavuzunun Özellikleri:

  • Kılavuzun temel amacı, kanser hastalarıyla uğraşırken klinik karar vermeye yardımcı olmaktır.
  • Ayrıca bir tanı ve prognoz oluşturmak için temel ve önerilen tanı testleri arasında seçim yapmak için pratik rehberlik sağlar.
  • Nispeten yeni tanı tekniklerinin (akış sitometrisi ve PARR [Antijen Reseptör Yeniden Düzenlemesi için PCR] gibi) ne zaman kullanılacağını açıklar, sitoloji ve biyopsi sonuçlarının nasıl yorumlanacağını gösterir ve veteriner onkolojisinde karşılaşılan ana kanser türlerinin biyolojik davranışını tanımlar.
  • Altı temel bölümü, hayvan sahipleriyle iletişim, farklı kanserlerin klinik belirtileri, tanı teknikleri (sitoloji, biyopsi, akış sitometrisi, görüntüleme çalışmaları vb. dahil), test yorumlaması ve hastalık evrelemesi, tedavi (ameliyat, kemoterapi, radyasyon tedavisi dahil) ağrı yönetimi ile ilgili hususları kapsar.
  • Ayrıca paraneoplastik sendromlar, kemoterapi protokolleri, metronomik tedavi ve tümör tipine ve tedavisine göre hayatta kalma hakkında ek bilgi sağlayan dört ek bölüm de içermektedir.
Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0