Küçük Hayvan Bandaj, Alçı ve Atel Uygulama Teknikleri

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Bandaj uygulaması çoğu küçük hayvan pratiğinde günlük bir faaliyettir. Boyut, şekil, yaralanma tipi ve yeri ile aktivite seviyesindeki değişimlere ve uygulanan bir bandajın, hastalarımız tarafından yerinde tutulması isteğine (veya olmaması!) bağlı olarak zorluklar ortaya çıkar. Başarılı bir bandaj uygulaması, hem bir sanat hem de bir bilimdir. Sanat: en zorlu yerlerdeki yaraları bile korumak için, kalıpların dışında, yaratıcı çözümler düşünmek. Bilim: yara iyileşme biyolojisi ile olumlu biçimde çalışan bandaj bileşenlerini seçmek ve avantaj sağlamak için fizik yasalarını kullanmak. Bölüm I’de uygun bir şekilde belirtildiği gibi, bandajları uygularken ve değişiklik yaparken iyi bir klinik karar önemlidir. Bu kitabın yazarları, veteriner hastalarında yaraları tedavi etme konusunda oldukça iyi bir uzmanlığa sahip olan ve bu teknikleri destekleyen araştırmalara önemli katkılarda bulunan kimselerdir. Gerçekten de, Dr.Steven F. Swaim’in adı veteriner hekimlikte yara tedavisi ile eş anlamlıdır; dünya çapındaki veteriner hekimleri, onun bu alandaki engin bilgisinden ve veteriner hekimlik mesleğinin üyelerini çok başarılı bir şekilde eğittiği öğretmenlik tutkusundan yararlanan kişilerdir. Dr. Walter C. Renberg, ortopedik yaralanma ve biyomekanik konusundaki uzmanlık bilgisini bandaj konusuna kazandıran, geniş kapsamlı klinik ve araştırma deneyimine sahip bir veteriner cerrah ve öğretmendir.
Kathy M.Shike, bir küçük hayvan cerrahi teknisyeni ve veteriner hekimlik öğrencileri için eğitmen olarak, kapsamlı bir bandaj uygulama deneyimine sahiptir ve bu alandaki birçok araştırma projesine katkıda bulunmuştur. Yazarların klinik ve araştırma tecrübeleri, burada, okuyucunun kendi hastaları için iyi bir bandaj kararı verebileceği bir formata çevrilmiştir. Çeşitli bandaj uygulama teknikleri hakkındaki adım adım resimli açıklamalar, bu kitabın benzersiz bir bileşenidir ve çok pratik ve görsel bir rehber sunmaktadır. Bandaj uygulamasına ilişkin özel açıklamalar, endikasyonlar, sonraki bakım, güvenli uzaklaştırma ya da değiştirme ve her bir bandaj tipinin olası komplikasyonları hakkında net bir şekilde organize edilmiş bilgilerle tamamlanmaktadır. Bu materyal, yazarların engin kişisel tecrübelerinden ortaya çıkan, birçok yararlı ipucu ile daha da geliştirilmiştir. Metin boyunca, hastanın rahatlığına ve her bir bireyde iyileşmeyi en iyi şekilde destekleyecek bir bandaj tipinin seçilmesine vurgu yapılmaktadır. Veterinary Wound Management Society (VWMS)’nin şu anki başkanı olarak, VWMS’nin Küçük Hayvan Bandaj, Alçı ve Atel Uygulama Teknikleri’ni desteklemekten son derece memnun olduğunu söylemek isterim. Yazarlar, bandaj uygulama sanatını ve bilimini, klinik olarak uygulanabilir bir metne ustalıkla entegre etmişlerdir. Bu kitap, veteriner hekimliği mesleğinde, hem hekimler hem de öğrenciler için sıklıkla kullanılan ve memnuniyet verici bir kaynak olacaktır.
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0