Veteriner Hekimlikte Kedi Köpek Acil

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Hekimliğimizde Acil uygulamaları klinik ve hayvan türüne göre farklıdır. Tek tırnaklılarda dilatatio ventriculi acuta ab ingestis, ruminantlarda timpani ve yeni doğanlarda ishal olguları acil olarak kabul edilirken, karnivorlarda diğer hayvan türleri için sayılanlar dışında sistemlere özgü olgular bu kapsamdadır. Nedeni karnivorların ekonomik hayvan modeli olmayıp, iyi bakıldığında yaşam sürelerinin 15-20 yıla kadar çıkabilmesidir. Bu gerekçe ile “Veteriner Hekimlikte Acil” başlıklı kitap köpek ve kedilerle ilişkili konuları içermektedir. 
    Kitapta; sindirim, solunum, dolaşım, üriner, endokrin nörolojik sistemler dışında sıvı-elektrolit dengesi, enfeksiyonlar ve zehirlenmeler bölümler halinde verildi. Bilimsel veriler tablolar halinde kaynak teşkil etmek amacıyla sunuldu. Sendrom şok, sıvı elektrolit dengesi, hepatoensefalopati, kan basıncı, epilepsi, parenteral sıvı sağaltımı, kusma, ishal ± kusma ve ishal olgularında sıvı seçimi, kan gaz analizi, metabolik asidoz veya alkaloz, akut ve kronik böbrek yetmezlikleri gibi konulara ağırlık verildi. İçeriğin kalitesini ve güncelliğini değerlendirmeyi meslektaşlara bırakıyorum. Lisans, doktora öğrencileri ve serbest veteriner hekimlik yapanlara katkıda bulunmak amacındayım.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0