Veteriner Ekokardiyografi

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Kitap içeriği zaten karışık olan konunun kolay anlaşılmasına yardımcı olacak şekilde planlanmıştır.
Birinci bölümde; kalp anatomisi, fizyolojisi, problar, muayene amacıyla kullanılan pencereler ve kesitler, hastanın muayeneye hazırlanması ve temel ultrason fiziği açıklanmıştır.
Kitabın ikinci bölümünde ise kalp hastalıkları doğmasal ve edinsel olarak ikiye ayrıldıktan sonra bu hastalıklar hakkında kısa klinik bilgiler ve ekokardiyografik bulguları resimlerle desteklenerek anlatılmıştır. Burada veteriner pratikte sıklıkla karşılaştığımız hastalıklara öncelik verilmiştir.
Ekokardiyografik teknikler gelişen teknoloji ile her geçen gün hızla ilerlemekte, kalp hastalıkları ile ilgili bilimsel gelişmeler de aynı hızla artmaktadır. Günümüzde geçerli olan "yaşam boyu öğrenme” kuralı geçerliliğini devam ettirmektedir.
Pek çok alanda olduğu gibi veteriner ekokardiyografi alanındaki gelişmeler, teknolojik olanakların ilk olarak kullanıldığı insan hekimliğindeki bilimsel araştırmaları izlemektedir. Kitap sonunda verilen listesi bu yüzden hem insan hem de veteriner hekimliği alanında çalışan değerli bilim insanlarının yazdığı bilimsel kaynakları içermektedir.
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0