Küçük Hayvan Hekimliğinde Hızlı EKG Yorumlama

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Kardiyak aritmiler, kedi ve köpek hekimliğinin kardiyovasküler hastalıklar, İç hastalıkları, anestezi ve acil hekimliği gibi tüm klinik alanlarda önemli bir yer almaktadır. Aritmilerin değerlendirilmesi ve tanısında kullanılan Elektrokardiyografik muayene tekniği günümüzde çoğu kedi ve köpek kliniklerinde uygulanmaktadır.
    EKG dalgaların tanımı, aritmi mekanizmaların doğru yorumlanması ve nihayetten aritminin doğru tanısı ve tedavisi, ölümcül olan aritmilerin ve can kayıplarının önlenmesinde önemli rol almaktadır. EKG’nin kardiyak aritmileri tespit etmenin yanı sıra; potasyum ve kalsiyum gibi önemli Serum elektrolitlerinin incelenmesinde, sistemik hastalıkların kalp üzerindeki etkilerinin araştırması, ilaçların kalp fonksiyonu üzerine etkileri, kalp pilinin değerlendirilmesi, genel anestezi takibi ve yoğun bakım hastaların vital belirtilerinin değerlendirilmesinde ayrıca kullanılmaktadır.
    Bu kitapta kalp iletim sisteminin karmaşık elektrofizyolojik denklemleri ve aritmi mekanizmalardan uzak durarak, Dr. Oyama, diğer küçük hayvan elektrokardiyografi kitaplarından farklı olarak, birkaç EKG örnekleri ile klinik ve paraklinik kavramlarını tek bir komplekste birleştirmeye çalışmıştır. Böylece kitabın okuyucusu, hastanın klinik semptomları arasındaki kombinasyonu, EKG’deki değişiklikleri, ritim bozukluğunun nedenini ve altta yatan hastalıklarla bağlantısını kolayca görebilir.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0