Köpek ve Kedilerin Klinik Hekimliği

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Köpek ve Kedilerin Klinik Hekimliği kitabının dördüncü baskısı piyasadaki en kapsamlı resimli ve pratik küçük hayvan veteriner hekimliği kitabı olmaya devam etmektedir.

Kitabın dünyada çok okunan olmasını sağlayan özellikleri:

  • Kitap 1.100’den fazla renkli klinik fotoğraf, şema ve tablo ile önceki üç baskısının devrim niteliğindeki probleme dayalı yaklaşımını devam ettirmektedir ve genişletmektedir.
  • Kitap, renklerle kodlanmış beş kısma ayrılmıştır: Genel Yaklaşım, Tanı Teknikleri, Spesifik Organ Sistemlerinin Hastalıkları, Multisistemik Bozukluklar ve Tedavi bileşenleri.
  • Klinik olgular, referans kolaylığı için ilgili bölümlere entegre edilmiştir.
  • Genel klinik problemlerle ilgili ilk bölüm artık abdominal gerginlik, periferal ödem, proteinüri, regürgitasyon ve nöbetleri de içermektedir.
  • Torasik ve abdominal radyogra ile ilgili bölümler entegre bir öğrenme yaklaşımını teşvik etmek amacıyla Tanı Teknikleri ile ilgili özgün yeni bir kısım kapsamına dahil edilmiştir.
  • Üçüncü bölüm, birçok organ sistemlerini kapsayan ayrıntılı veteriner hekimlik bilgilerini içermektedir.
  • Birkaç bölüm tamamen yeniden yazılmıştır ve diğerleri ilave metin ve resimleri içerecek şekilde kapsamlı bir şekilde güncellenmiştir. 
  • Klinik fotoğrafların yanı sıra ek endoskopik, radyografik, BT ve MR görüntüleri yer almaktadır. Çok az veteriner hekimlik kitabında fotoğraflara bu kadar zengin bir vurgu vardır.

Her bölüm sınırlı sayıda önerilen güncellenmiş referansa sahiptir.
Pratik bilgiler metin, tablolar ve algoritmalarla sunulurken, her bölüm her bozukluğun tanımını, klinik özelliklerini, ayırıcı tanılarını, tanı metodolojisini ve tedavi ve prognozunu sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.
Kitabın formatı, okunmasını ve anlaşılmasını kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Böylece yoğun bir iş yükü bulunan veteriner hekim veya öğrencilerin açık ve kısa bir şekilde, kolayca bulunabilen önemli klinik bilgi kaynağına olan ihtiyaçları karşılanmıştır.
*** Konular kurul onaylı uzmanlar tarafından yazılmış olup veteriner hekimliği öğrencilerinin yanı sıra genel pratisyen veteriner hekimler ve küçük hayvan stajyerleri için değerli bir kaynak olması adına özenle seçilmiştir.

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0