Kedilerde Dermatolojik Hastalıklara Klinik Yaklaşım

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Kediler küçük köpekler değildir ve literatürde sıklıkla yeteri kadar yer bulamaz ve unutulurlar . Bu güncel ve sıra dışı kaynak kitap, yalnızca kedilere ve onların cilt hastalıklarının belirtilerine odaklanmıştır,veteriner hekimler ve dermatolojiye ilgi duyanlar için kolay kullanıma uygun bir referans olarak hazırlanmıştır.

*** Klinisyenlerin bu kitaba danıştıktan sonra kedilerde dermatolojik problemlere nasıl yaklaşılacağı ve sorunların nasıl giderileceği konusunda daha net bir fikre sahip olacakları ve kedilere yardımcı olmak için mükemmel teşhis ve tedavi planı geliştirecekleri kesindir.

Çoksatan Eserin Önemli Özellikleri:

  • Kedilerde cilt hastalıklarının çeşitli belirtilerinin örneklerini okuyucuya sunabilmek için çok sayıda akış şeması ve klinikte elde edilmiş görüntülerle beraber probleme dayalı yaklaşım vurgulanmıştır.
  • Klinisyenlerin kedilerdeki cilt hastalıklarının çeşitli klinik bulgularını gidermelerine yardımcı olmak için klinikte uygulanabilir bilgilere ve deneyime dayalı önemli ipuçlarına yer verilmiştir.
  • Birçok dermatolojik hastalık birbirine benzer belirtiler ve görüntü verebilir, bu kitabın temel amacı, klinisyenlerin semptomları ampirik olarak tedavi etmelerinden ziyade altta yatan hastalığı başarılı bir şekilde teşhis ve tedavi etmesine yardımcı olmaktır.
  • Kediler tedavi edilirken bu türe özgü sendromların tedavisinde, reçete yazılırken özellikle üzerinde durulması gerekli konulardan bahsedilecektir.
  • Hem topikal hem de sistemik dermatolojik tedavi hakkında özel bölümler yazılmıştır. Kediler, topikal ilaçlar da dahil olmak üzere ilaçlara karşı duyarlılıkları açısından çok özeldir, bu nedenle klinisyenin bu türde neyin güvenli olduğunu her zaman düşünmesi çok önemlidir.
  • Son olarak, otitis ve bölgesel dermatozlara yaklaşım, spesifik ve muhtemelen sinir bozucu klinik durumlarla nasıl başa çıkılacağına özellikle vurgu yapmak için ayrı bölümlerde ele alınmıştır.
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0