Diz Ekleminin Ortopedik Hastalıkları

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Bu kitap, özellikle cerrahi uygulamaların sürekli iyileştirilmesine yardımcı olmak için referans ve eğitim için pratik ve etkili bir araç olarak tasarlanmıştır.

Mükemmel görselleri, öğretici olgu sunumları ve olağanüstü anatomik açıklamaları, okuyucunun köpeklerde diz eklemini etkileyen ana koşullar hakkında derinlemesine bilgi edinmesini sağlar.

Bu kitap, uzmanların, köpeklerde diz ekleminin klinik anatomisini ve fonksiyonel yönlerini incelediği ve bu eklemi etkileyen farklı hastalık süreçlerinin etiyopatogenezlerin belirti ve semptomlarını, ayırıcı tanılar ve tedavi seçenekleri dahil olmak üzere her durumda kullanılan tanı yöntemlerini açıklayan görseller ve videolar ile ayrıntılı olarak analiz ettiği 11 bölüm halinde düzenlenmiştir.

Kitabın Okuyucuya Sunduğu Temel Özelikleri:

·Tibial plato düzeyleme osteotomisi (TPLO) ve tuberositas tibianın öne kaydırılması (TTA) gibi cerrahi teknikler, yüksek kaliteli resimlerle desteklenen cerrahi ayrıntılara özel dikkat edilerek ayrıntılı bir şekilde analiz edilmiştir.

·Metni kanıtlarla desteklemek ve kadavra kullanımındaki sınırlamalara rağmen ekstra fayda sağlamak için bilgisayarlı tomografi ve ex-vivo modellerin manyetik rezonans görüntülemesi ile tanısal incelemeler, dahil edilmiştir.

·Bu kılavuz, diz eklemine farklı cerrahi yaklaşımların görsellerini içeren bir ek bölüme sahiptir. Bu ek bölüm, her tedavi seçeneğini uygulamaya koyarken ideal bir tamamlayıcı görevi görmektedir.

·Okuyucularımız kitapta bölümler halinde kemik kırıkları, fleksör ve ekstansörler, diz eklemi ve patella çıkığı, ligament ve menisküslerin yaralanmaları, osteokondroritis ve osteonekrozis, osteoartritis ve yumuşak doku hastalıklarını bulacaklardır.

·Cerrahi sağaltımı ele alan bölümde tibial plato düzeyleme osteotomisi (TPLO) ve tüberositas tibiayı öne kaydırılması (TTA) cerrahi tekniklerinin özellikle üzerinde durulmuştur. Her iki teknik de görüntülerle adım adım açıklanmıştır.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0