Osteoporoz

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Bir toplum sağlığı sorunu olarak tanımlanan ve çoklu problemlere neden olan osteoporoz konusundaki kitap, Türkiye Osteoporoz Derneği bilim kurulu üyeleri tarafından hazırlanmıştır.

Osteoporoz hastalığına yönelik tanı, korunma, tedavi stratejileri yanında  rehabilitasyon uygulamalarının da kapsamına alındığı kitabın klasik bilgiler yanında yararlı güncel ve pratik bilgilerle donatılmasına özen gösterilmiştir.

Yirminci yüzyılda giderek artan ömür uzunluğu yaşam kalitesi artırılmadığı sürece anlamını ve değerini yitirmektedir.

Morbidite ve mortalite açısından önemli sorunlarından biri olan osteoporotik kırıklar; günümüzdeki hızlı sanayileşme sürecinde, gelişen tıp, bilim ve teknoloji üçgeninin odak noktasındaki insanoğlunun uzayan ömrünün ağır bir bedeli olarak karşımıza çıkmaya, sadece sağlık değil, sosyal, psikolojik ve ekonomik boyutları ile de dikkati çekmeye devam etmektedir.

Osteoporoz ve diğer kronik hastalıklara bağlı toplumsal sorunların maliyetinin gerekli tedbirler alınmaması halinde hızla artacağı öngörülmekte ve gelişmiş ülkelerde osteoporotik hasta yaklaşımının hem birinci basamakta koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamında, hem de ilgili dallarda uzmanlaşmış hekimlerce sağlanması konusunda çalışmalar yürütülmektedir.

Bir toplum sağlığı sorunu olarak tanımlanan ve çoklu problemlere neden olan osteoporoza çok yönlü yaklaşımların kapsamına alındığı kitabın klasik bilgiler yanında yararlı güncel ve pratik bilgilerle donatılmasına özen gösterilmiştir.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0