Nörolojik Hastalıklarda Nütrisyon

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   Tıp pratiğinde bilgi, teknoloji ve deneyim arttıkça, sağlığın sürdürülmesi ve en iyi klinik sonuçların elde edilebilmesi için nütrisyon destek uygulamalarının önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır.

   Nörolojide nütrisyonun değeri de gün geçtikçe artmaktadır. Nörolojik hastalıklar ile beslenme durumu arasında çok boyutlu bir ilişki vardır. Malnütrisyon, önlenmesi ve etkili şekilde tedavi edilmesi gereken, nörolojik hastalıklarda morbidite ve mortalite artışına neden olan bir faktördür. Farklı klinik durumlarda nütrisyonel değerlendirmenin nörolojik bakının bir parçası olarak akla gelmesi önemlidir. Nütrisyon desteği uygulayıcılarının, klinik bir durumu kapsamlı olarak ele almak için en uygun araçları kullanması ve hastanın bir bütün olarak yönetiminde nütrisyonel desteğin amaçlarını belirlemesi gerekmektedir.  

   Bu kitapta, klinik nütrisyonun temel kavramları ile birlikte nörolojik hastalıklarda nütrisyon uygulamalarına çok yönlü ve detaylı olarak yer verilmiştir. Bu çalışmanın, alandaki ihtiyacı karşılayacağına ve nöroloji uzmanlarının yanı sıra klinik beslenme ile ilgilenen herkes için faydalı olacağına inanıyoruz.

Yükleniyor...
0