Elektrodiagnoz

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Bu baskı elektrofizyolojik tekniklerin temellerini açıklayan kapsamlı bir gözden geçirmeyi de içermektedir.
Okuyucular, günlük pratikte karşılaşılan sinir sistemi hastalıklarını ve nöromusküler bozuklukları araştırmakta yaygın kullanılan teknikleri bu kitapta anlatıldığı üzere daha kolay kavrayacak ve değerlendireceklerdir.                    
I) Temel ve II) Klinik Elektrofizyoloji olmak üzere iki bölümden oluşan kitapta Bölüm I, nörofizyolojik çalışmaların Türkiye’deki tarihsel perspektifi ile başlamakta ve elektrodiagnoz ile ilgili fonksiyonel anatomi ve temel fizyoloji konularında devam etmektedir. Bu bölümün kalan kısmı santral ve periferik sinir sistemini incelemek için kullanılan çeşitli tekniklerin temel prensiplerini içermektedir. Bölüm II, sinir ve kas hastalıklarında görülen elektrofizyolojik bulguları ayrıntılı bir şekilde ele almakta olup pediatrik elektrofizyoloji, intraoperatif monitorizasyon, lazer uyandırılmış potansiyeller ile devam etmekte ve elektronöromiyografide ultrasonografi kullanımı üzerine bir bölümle sonlanmaktadır.    
Kitap, periferik sinir sisteminin yanı sıra santral elektrodiagnoz işlemlerini kullanan fiziyatristlerin bu uygulamalara yönelik gereksinimlerini karşılamakta ve sıklıkla karşılaşılan nöromusküler hastalıklarda sorunu çözmeye dair ortak yaklaşım algısı sağlamaktadır. Elektrodiagnostik tıpta standart bir rehber olarak yüksek itibar kazmış bu eser klinik nörofizyoloji alanında öğretim ve araştırmaları da cesaretlendirecektir.
Yükleniyor...
0