Beyin ve Sinir Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   Hastaneleri acil birimlerine müracaat eden travma vakalarının yaklaşık % 60’ında doğrudan ya da eşlik eden bir nörotravma söz konusudur. Bunlara travma dışı vakaları da eklediğimizde beyin cerrahisi acilleri hemen tüm hekimlerin karşılaştıkları durumlar sayılır. Bu sebeple acilde nöbet tutan asistanlar, acil tıp hekimleri, travmatolaglar, nörologlar hatta birinci basamak sağlık hizmeti sunan hekimler ve konuya ilgi duyan tüm meslektaşlarımızın beyin cerrahisinin acillerini ve bunlar için neler yapılabileceğini, müdahaleden geç kalınmaması ve doğru yönlendirilmeleri açısından iyi bilmeleri icap eder.

    Kitap içeriği incelendiğinde görüleceği gibi acil hastaların ilk değerlendirilmesinden triyaja; doğru teşhis ve acil tedaviden politravma farkındalığı, ayırıcı tanı, tıbbi veya adli raporlamaya kadar hepsi de çok önemli olan konuların hiçbirisinden vazgeçemedik. Sonuçta strateji değiştirerek çok yazarlı bir telif yapmaya karar verdik.

    Yazarların her birinin konusunda bilgi ve tecrübesinin tartışılmaz oldukları camiamızda teslim edilecek bir gerçektir. Bu sebeple konularını yazarken kendilerine hiçbir yönlendirmeye ihtiyaç duyulmamış, sınırlandırma getirilmemiştir. Yazarların kişisel arşivleri, tecrübe ve istatistikleriyle zenginleşen kitabımız klinik içi bir ürün olmaktan ziyade klinikler arası ve hatta farklı hastaneler ve üniversitelerden hocalarımızın da katkılarıyla mutidisipliner bir eser vasfı kazanmıştır.

Yükleniyor...
0