Beyin ve Sinir Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 8.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

   Hastaneleri acil birimlerine müracaat eden travma vakalarının yaklaşık % 60’ında doğrudan ya da eşlik eden bir nörotravma söz konusudur. Bunlara travma dışı vakaları da eklediğimizde beyin cerrahisi acilleri hemen tüm hekimlerin karşılaştıkları durumlar sayılır. Bu sebeple acilde nöbet tutan asistanlar, acil tıp hekimleri, travmatolaglar, nörologlar hatta birinci basamak sağlık hizmeti sunan hekimler ve konuya ilgi duyan tüm meslektaşlarımızın beyin cerrahisinin acillerini ve bunlar için neler yapılabileceğini, müdahaleden geç kalınmaması ve doğru yönlendirilmeleri açısından iyi bilmeleri icap eder.

    Kitap içeriği incelendiğinde görüleceği gibi acil hastaların ilk değerlendirilmesinden triyaja; doğru teşhis ve acil tedaviden politravma farkındalığı, ayırıcı tanı, tıbbi veya adli raporlamaya kadar hepsi de çok önemli olan konuların hiçbirisinden vazgeçemedik. Sonuçta strateji değiştirerek çok yazarlı bir telif yapmaya karar verdik.

    Yazarların her birinin konusunda bilgi ve tecrübesinin tartışılmaz oldukları camiamızda teslim edilecek bir gerçektir. Bu sebeple konularını yazarken kendilerine hiçbir yönlendirmeye ihtiyaç duyulmamış, sınırlandırma getirilmemiştir. Yazarların kişisel arşivleri, tecrübe ve istatistikleriyle zenginleşen kitabımız klinik içi bir ürün olmaktan ziyade klinikler arası ve hatta farklı hastaneler ve üniversitelerden hocalarımızın da katkılarıyla mutidisipliner bir eser vasfı kazanmıştır.

    Teklifimi memnuniyetle kabul edip beni onurlandıran, tüm yoğunluklarına rağmen bölümlerini azami özenle kaleme alan meslektaşlarıma gönülden teşekkürlerim sunuyorum.

    Prof. Dr. Saffet Tüzgen

Yükleniyor...
0