Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 6 Romatolojik ve Kemik Eklem Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi

Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 6  Romatolojik ve Kemik Eklem Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi

Dünyada ve ülkemizde yüksek prevalansa sahip, yaşam kalitesini ileri düzeyde etkileyen bir hastalık grubu olan romatolojik hastalıklar ve kemik eklem hastalıklarının tedavisi oldukça önemlidir. Özellikle hazır ve işlenmiş besin sektörünün hızla gelişmesi ve hayvansal protein kaynaklarının çok daha fazla tüketilmesi, romatolojik hastalıkların görülme sıklığında artışa neden olmaktadır. Romatolojik hastalıklar ve kemik eklem hastalıklarını non-farmolojik tedavi yöntemlerinden biri olan tıbbi beslenme tedavisinin önemi son yıllarda daha fazla fark edilir hale gelmiştir. Uygulanan beslenme tedavisi ilaçlara ek olarak tedavinin başarısını artırmaktadır. Tıbbi beslenme tedavisi uygulaması ile vücuttaki inflamatuar mediatörlerin azaltılması ve bağışıklık sisteminin güçlü tutulması hedeflenmektedir.

Romatolojik hastalıkların tıbbi beslenme tedavisi yönünden literatürdeki mevcut çalışmalar sınırlı olmakla birlikte; bu hasta grubuna özel oluşturulmuş herhangi bir ulusal veya uluslararasın beslenme rehberi meccut eğildi.

Bu kitap, romatolojik hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve non-farmolojik tedavi süreciine destek olmak amacıyla oluşturulmuştur romatolojik hastalıkların sınıflandırılması yapılarak hastalık grubuna özel tıbbi beslenme tedavilerine yönelik literatürdeki ulusal ve uluslararası güncel çalışmalar araştırılarak, aynı zamanda ilgili sağlık profesyonelleri ile uluslararası düzeyde iletişime geçilerek ve hastalığın prognozunu iyileştirmek amacıyla güncel öneriler sunularak bu kitap derlenmiştir.


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215084
Basım Yılı2016
Baskı sayısı2
Sayfa Sayısı192
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDoç. Dr. GAMZE AKBULUT
Ebat (cm)16*24 karton kapak renkil kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 30,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: 9786059215084, , Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar-6 Romatolojik Ve Kemik Eklem Hastalıklarında Tıbbi Beslenme tedavisi, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, gamze akbulut, Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar 6, ankara nobel tıp, Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar 6 ankara nobel tıp, Romatolojik Ve Kemik Eklem Hastalıklarında Tıbbi Beslenme tedavisi, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları