Pediatrik Travmanın ABC'si

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Tüm dünyada çocuk ölümlerinin en sık nedenlerinden biri travmadır. Travmalar, acı veren acil girişim ve tedavilere, hastane yatışına, sosyal izolasyona veya kalıcı sakatlık gibi pek çok olumsuz duruma da neden olmaktadır. Çocuk travma hastalarına en iyi tıbbi bakım, çocukların fiziksel, zihinsel ve p sikolojik gelişimlerini bilen; normal fizyoloji ve patofizyolojileri konusunda bilgi ve deneyim sahibi hekimler tarafından sağlanabilir. Çocuk travma hastasının dahili yönden tıbbi bakımı, diğer hastalıklardan farklı değildir. Hastanın tanı ve tedavi basamaklarında hem dahili hem de cerrahi bölümler iş birliği içinde çalışmalıdır. 
     Bu kitapta pediatrik travmanın erişkin travma ile olan farklılıkları; travmanın ilk değerlendirme basamakları ve yaşam kurtarıcı girişişimler; travmanın çocuğa özgü bir şekli olan çocuk istismarı kitap içinde ele alınmıştır

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0