Çocuk Hastalıklarında Öykü Alma ve Fizik Muayene

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Çocuk hastalıklarında öykü alma ve fizik muayene konularını kapsayan 5.kitabımla huzurlarınızdayım. Son yazdığım ve şu anda elinizde olan kitabımı önerileriniz ve eleştirilerinizin ışığında diğer kitaplarıma göre daha da geliştirmeye gayret ettim. Umarım başarılı olmuşumdur.

    Toplumumuzun geleceğinin garantisi kuşkusuz en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı olmalarıdır. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı çocuklara sahip olup, onlara yeterli eğitimi verirsek geleceğimiz için en isabetli yatırımı yapmış oluruz. Bu kitabı yazılış nedeni çocuk hastalıklarında öykü alma ve fizik muayene tekniklerini ve bulgularını anlatarak hekimin doğru tanı koyabilmesini ve ayırıcı tanıyı gidebilmesini sağlamak, böylece gelecekte ruhsal ve bedensel yönde sağlıklı kuşaklar yetiştirme idealine küçük de olsa katkıda bulunmaktır.

    Kitabımda çocuğa bütüncül bir yaklaşımı hedefledim. Çocuk hastalıklarında öykü alma ve fizik muayene teknikleri ile beraber bu hastalıkların oraya çıktıkları organ ve sistemlerin anatomi, histoloji ve fizyolojisini anlatmaya çalıştım. Ayrıca ortaya çıkan belirti ve bulguları ayrıntıları ile açıklamayı hedefledim. Bunları yapmamın nedeni uzun yıllardır bir tıp fakültesinde eğitim veren öğretim üyesi olarak insanın anatomisi, fizyolojisi, hastalıkları ile bir bütün olarak daha kolay öğrenilebileceğine inanmamdır. Bu nedenle kitap özellikle genç arkadaşlara ilk bakışta zor ve çok kapsamlı gelebilir. Ancak bu arkadaşlar gerekli anatomi, histoloji ve fizyoloji bilgilerinin tekrar edilmesi ile bilgilerin çok daha kolay edinildiği ve kalıcı olduğunu gözleyeceklerdir. Bir örnek vermek gerekirse nöroanatomi bilmeyen bir hekimin nörolojik bulguları değerlendirmesine imkan olmadığını söyleyebiliriz.

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0