Sağlık Bilimlerine Yönelik Anatomi

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

***Sağlık bilimlerinde eğitimin temel amaçlarından biri eğitim gören doktor, hemşire, teknik ve sağlık çalışanları adaylarına insan vücudunu en iyi şekilde öğretmektir. Bu nedenle anatomi, sağlık alanında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardaki en temel derslerden biridir.

***Anatomi, çok sayıda Latince terim içermesi nedeniyle anlaşılması ve kavranması zor bir bilim alanıdır.  Bu eserin hedefine ulaşabilmesi için anatomi alanında yayınlanmış temel ve klinik eserler dikkatli şekilde incelenerek detaylı olarak değerlendirildi.

***Bu eserin hazırlanmasında anatomi eğitimiyle ilgili hali hazırdaki eğitim basamaklarındaki kadavra ve maket eksiklikleri, uygulama alanlarındaki donanım eksiklikleri, maddi imkânsızlıklar gibi zorluklar göz önünde bulunduruldu. Sağlık bilimlerinde her disiplinin anatomi dersi ile ilgili gereksinimleri de birbirinden farklılık gösterdiği için, bu eserde temel insan anatomisinin öğrencilerimize en kolay ve yararlı olacak şekilde sunulması hedeflendi.

***Bu eserde anatomik anatomik yapı ve organların birbirleriyle olan ilişkilerinin daha iyi kavranması için konuyla ilgili görsellere yer verildi. Her ünitenin sonunda yer alan sorular yoluyla ilgili konunun okuyucu tarafından tekrarlanarak bilginin pekiştirilmesi amaçlandı.

 

 

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0