Anatomi Sağlık Bilimleri Fakülte ve Yüksek Okulları İçin

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Anatomi, tıp ve sağlıkla ilgili diğer dallarda olmazsa olmaz derslerden biridir. Akademisyenlik yıllarım süresince (1978-2018),öğrencilerin: “Nasıl Anatomi çalışacağız?”, “Kitaptaki tüm detayları öğrenmek zorunda mıyız?”, “Çalışırken elimizdeki kitaplarda bize anlatılan sıralamada konuları bulamıyoruz” gibi serzenişleri dinledim. Öğrencilere yol göstermek için, kendilerine daha çok çizerek ve laboratuvar derslerindeki materyalleri etkin kullanarak konuları daha rahat ve iyi öğrenebileceklerini belirtmeye çalıştım. Özellikle tıp dışı okullarda, yeterli kaynak olmadığını, olanların da öğrencilere çok ağır geldiğini gördüm.

    Yıllar içerisinde edindiğim deneyimlerim, entegre eğitim sistemine uygun olarak yazılan kitapların öğrencilerin konuları kavramasını kolaylaştırdığını gösterdi. Bu düşünceyle, gerek tıp ve diş hekimliği nin gerekse diğer sağlık bilimleri ile ilgili fakülte ve yüksekokulların ve hatta sağlık meslek liseleri nin faydalanabileceği bir anatomi kitabı yazmaya çalıştım. Yıllardır verdiğim dersler için hazırladığım ders notlarım ve slaytlarım, bu kitabın yazımında temel oluşturdu. Ayrıca uzmanlık öğrencim ve daha sonra iş arkadaşım olan Dr. Öğretim Üyesi Ayfer Metin Tellioğlu da bu kitabı yazmamda bana destek oldu.

    Laboratuvar derslerimizde gördüm ki yüksek lisans ve lisans öğrencilerimizin bazıları resim çizerek çalışıyorlar ve çizdikleri anatomi resimleri son derece güzel. Bu resimlerin kitabımıza farklı bir zenginlik kattığı kanısındayım. Kitapta kullandığımız resimleri çizen Anabilim Dalı asistanlarımızdan Eda Duygu İpek ve tıp fakültesi öğrencisi Elif Ertan’a ve taslak kitabın tekrar tekrar okunmasında gramer ve yazım hatalarını düzeltilmesinde, resimlerin yerleştirilmesinde yardımda bulunan asistanım Ayşe Gizem Şahmelikoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür ederim.

    Ayrıca bize yeni kitaplarını tanıtmaya geldiklerinde, beni yeni bir kitap yazmam için yüreklendiren Ankara Nobel Kitabevleri’nin katkılarını yadsıyamam. Kitabın hatasız çıkması için elimizden geleni yapmaya çalıştık. ANATOMİ adlı kitabımızın tüm öğrencilere  yarar sağlayacağını ümit ediyorum.

Prof. Dr. Sacide KARAKAŞ

 Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı  2019 / AYDIN

Yükleniyor...
0