Olgu Sunumları ile Çocuk Hastalıkları Semptom-Tanı-Tedavi

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   "Tıp eğitimi” başlı başına bir bilim dalı olarak hızla gelişmektedir. Ancak, farklı klinik dallarda eğitim alan hekim ve uzman adaylarının bireysel gelişimleri için gerekenlerin önemli bir kısmı, değişmezliğini korumaktadır. Hasta veya yakınından tanı için bilgi almak, sorgulama yapmak, sorgulama sonucu bulguları yakalamak, elde edilen verileri birleştirerek tanı ve tedavi aşamalarına geçmek, başarılı hekimlik için gereken en önemli aktivitelerdendir.

   Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolaylaşmış olmasına karşın, ulaşılması gereken bilginin konusunu belirlemek ve onu kullanmak, bireysel beceri gerektirmektedir.

   Bu kitap, tanı ve tedavi tasarlanırken, bilgiye ulaşmaktan çok, bilgiyi kullanma becerisini geliştirmek amacı ile hazırlanmıştır.

   Konular çocuk sağlığı ve hastalıkları dalındaki tıpta uzmanlık komisyonlarının önerdiği müfredat programları dikkate alınarak seçilmiştir.

Her bir konu, bir olgu sunularak başlamaktadır. Konular anlatılırken aşağıdaki akış şeması rehber edinilmiştir.

Özetle, kitap bir başvuru kitabı olarak planlanmamış olup, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda okuyucunun klinik düşünme becerilerini geliştirmeği amaçlamaktadır.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0