İnsan Anatomisi 11. Baskı

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

     Tıp Fakülteleri ve sağlıkla ilgili yüksek okullarda eğitimin ilk amacı, eğitilen hekim, hemşire, eczacı, fizyoterapist ve laborant adaylarına, üzerinde sa­natlarını uygulayacakları İNSAN VÜCUDU’nu öğretmektir. Bu öğre­tim Temel Tıp Bilimleri ile sağlanır. İnsan vücudunun fonksiyonel morfolojisinin öğretisi olan İNSAN ANATOMİSİ, temel tıp bilimleri içindeki en önemli ve en kapsamlı derslerden biridir.

      İnsan anatomisinin öğretiminde, sistemik ve topografik olmak üzere klasik iki yöntem kullanılır. Tıptaki klinik ihtisas dalları ile uyumlu olan sistemik anatomi, anatomi öğretiminde başlangıç dersi niteliğindedir. Bu kitap sistemik yöntemle yazılmıştır.

      Zamanın çok önemli olduğu günümüzde, öğretim prensipleri de bu­na saygılı olarak gelişmektedir. Bu amaçla bütün dünyada, pratik de­ğeri olmayan ayrıntıların atıldığı, olabildiğince az ve anlaşılır cümleler­le yazılmış, öğretici şekiller-tablolar içeren, çeşitli uyarı-vurgu ve ipuç­larının bulunduğu kitaplar ön plana çıkmıştır. Elinizdeki kitap, bu dü­şünce ve prensipler doğrultusunda yazılmıştır.

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0