İleri Organik Kimya Problemleri ve Mekanizmalı Çözümleri

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Organik Kimya alanında lisans/lisansüstü eğitim gören öğrenciler ve bu alanda çalışanlar için bir kimyasal reaksiyonun oluşum mantığı, bilimsel adıyla  "reaksiyon mekanizması” çok önemli bir konudur. Aynı şekilde laboratuarda yapılan sentez reaksiyonlarında, bir atomun başka bir atomla nasıl reaksiyona girdiği, nasıl yeni bir bağ oluşturduğu ve yapı-reaktivite ilişkisinin bilinmesi organik kimyanın temelidir.
 Birçok bilim adamı, kimyasal reaksiyonların oluşum mantığını ve reaksiyon mekanizmasını göstererek Organik Kimya bilimine katkıda bulunmuşlardır. Kendi yapmış oldukları reaksiyonları veya fonksiyonel gruplara dayalı temel reaksiyonları, kendi isimleriyle ya da temel isimlerle (aldol reaksiyonu gibi) adlandırarak, reaksiyon mantığını açıklamışlardır.
 Bu kitapta, yaklaşık yüz bilim adamının adlarıyla bilinen reaksiyonların mekanizmaları birden fazla örnek üzerinde açıklanarak, nasıl uygulandıklarını bilim insanlarına gösterme fırsatı bulunmuştur. Ayrıca bu kitapta ANRORC reaksiyonları olarak bilinen halka açılma – halka kapanma reaksiyonları, karbenler, nitrenler ve serbest radikalik reaksiyonlar lisans ve lisansüstü eğitim düzeyinde incelenmiş olup, bu konular yaklaşık onar örnekle açıklanmıştır. Çeşitli kitaplardan ve makalelerden derlenen yaklaşık iki yüz otuz problemin reaksiyon mekanizması okuyuculara sunulmuş olup problemlerin referansları ve bazı problemlerin açıklamaları sayfaların altında gösterilmiştir. Bu kitap Organik Kimya anabilim dalında yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören öğrencilere kaynak olacak nitelikte hazırlanmıştır.

Yükleniyor...
0