Berek & Hacker Jinekolojik Onkoloji

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   Bu baskı önceki baskıların temel format ve stilini koruyarak dört kısıma ayrılmıştır; Genelprensipler, hastalık lokalizasyonları, medikal ve cerrahi konular ve hayat kalitesi. Birinci dereceden kanıtların olmadığı daha önceki basımlarda olduğu gibi kişisel önyargılardan arınarak, mevcut literatüre uygun olacak şekilde yazılmıştır.
   Cerrahinin bütün alanlarındaki önemli gelişmelerle birlikte,  medikal onkolojinin  de tıbbın resmi  bir yan dalı olarak yerleşmesiyle jinekolog onkologun rolü multidisipliner bir takımın lideri konumuna dönüşmüştür.  Takım sadece çeşitli medikal uzmanları değil aynı zamanda  onkoloji hemşireleri ve psikologlar, sosyal hizmet çalışanları, fizyoterapistler ve diyetisyenleri içeren paramedikal personeli kapsamaktadır.
   İleri evre over kanserinin cerrahi yönetimi bütün makroskopik metastatik hastalığın rezeke edilmesi ihtiyacı üzerine daha fazla önem verilmesiyle daha radikal hale gelmiştir. Bu durum seçili vakalarda hepatobiliyer ve hatta torasik cerrahların katılımını gerekli kılmıştır. Diğer yandan vulvar, servikal ve endometrial kanserlerde lenf nodlarına bazıları tarafından daha konservatif bir yaklaşım önerilmiştir ve bu konseptler yeni baskıda belirtilmiştir. 
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0