Temporomandibuler Eklem Rahatsızlıkları ve Tedavisi Akıl Notları

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

 

Bu kitabın yazılma süreci, temporomandibuler eklem çalışmalarını alanlarına göre değerlendirebilecek farklı disiplinlerden bilim insanlarından sadece basit bir görev dağılımının aktarılıp belirli  bir retoriğin sentaksı ile kitabın bölümlerinin ve nihayet kitabın kendisinin oluşturulmasının sağlanmasından ibaret değildir; tanıdan tedaviye çocuk diş hekimliğinden radyolojiye, protetik rehabilitasyondan cerrahiye, fizik tedavi ve rehabilitasyondan psikiyatriye değin sahada çalışan tüm branşların akademisyenlerinden titizlikle seçilen ve kendi alanlarının en iyilerinden olan bir ekiple defalarca gerçekleştirilen toplantılarla belirlenmiş bilimsel bir kavrayışın multi- ve interdisipliner bir anlayışla Türk bilim literatürüne kazandırılması çabasıdır.

   İnsan vücudunun en karmaşık eklemi olarak tanımlanabilecek temporomandibuler eklemin bizatihi anatomik özelliklerinin ve ilişkilerinin doğru ve iyi bir şekilde kavranması tanıdan tedaviye önemli ipuçları sağlar. 

·     Bu anlamda ilk bölümeklemin anatomisine ayrıldı.

·     Eklem rahatsızlıklarının tedavisine odaklanan bu cildin ikinci bölümü rahatsızlıkların etiyolojisi ve teşhisi üzerine.

·     Üçüncü bölüm hem tanısal süreçlerde hem de tedavi planlamasında aslında atfedilenden daha yüksek bir öneme sahip olan eklemin görüntülemesi üzerine yazıldı. 

·     Dördüncü bölüm, splint tedavisi üzerine bol görsel içeren mini bir rehber niteliğinde.

·     Beşinci bölüm temporomandibuler eklem cerrahisine dair ve yol gösterici, öğretici nüanslarla öne çıkıyor.

·     Altıncı bölümde son yıllarda daha popüler hale gelen minimal invaziv yöntemler anlatıldı.

·     Yedinci bölümde hem ülkemizde hem dünyada daha az çalışılan ancak çok göz ardı edilen, çocuklarda eklem rahatsızlıkları ve tedavisi özetlendi.

·     Sekizinci bölüm, fizik tedavi ve rehabilitasyon ekseninde yönlendirici ve güncel bir manuel özelliğinde.

·    Son olarak; dokuzuncu bölümde, tanı-tedavi sürecinde psikiyatrik yaklaşımın neden mutlaka dahil edilmesi gerektiği anlatıldı.  

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0