Sağlık Organizasyonlarında Liderlik

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Liderlik, özel bir yönde eylem için diğerlerini etkileme yeteneğidir. Yönlendirme, cesaret, duyarlılık, düşünce ve destek vasıtasıyla, bir lider başarılması zor olarak görülebilen hedefleri başarmak ve zorlukları kabul etmeleri için takipçilerine ilham vermek durumundadır. Liderler, takipçilerini kişisel ve profesyonel olarak geliştirerek onların en iyi olmalarını sağlayabilir.
Sağlık organizasyonlarının liderleri düşünüldüğünde, onlar çalışanların sorumluluğunu üstlenmiş kişiler olarak görülebilir. Örneğin: Bu kişiler, gözetmenler, yöneticiler, profesyoneller gibi bir pozisyonda bulunan herhangi bir kişi olabilir. Eylemleriyle bu tür kişiler çalışanları etkileyebilir. Ancak, liderlik biçimsel pozisyonun ötesine gider. Aslında bazen bu kişinin pozisyon gücü yoktur fakat liderlik ortaya çıkabilir. Yani sıklıkla liderlik ve yöneticilik aynı anlamda kullanılır fakat bu iki kavram arasında farklılıklar vardır.

 

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0